fbpx

Sprawny umysł na lata

Oferta wykładów i warsztatów psychologicznych dla seniorów w 2020 roku

by Piotr Łącki

Wykłady psychoedukacyjne, trening funkcji poznawczych, spotkanie podróżniczo-psychologiczne „Na krańcu świata”, cykl „Sprawność w wieku 60+” oraz przygotowanie do przejścia na emeryturę. Poznaj ofertę wykładów i warsztatów dla osób 60+ z psychologiem Piotrem Łąckim w roku 2020. 

Spotkania z psychologiem Piotrem Łąckim w 2020 roku

Heraklit z Efezu powiedział, że „jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Każdego roku aktualizuję tematy wykładów, warsztatów i spotkań psychoedukacyjnych kierowanych do osób 60+. 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą działań psychologicznych w 2020 roku. Pod ofertą znajdziesz informację, jak zorganizować spotkanie. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOWEJ OFERCIE WYKŁADÓW, WARSZTATÓW I SPOTKAŃ NA ROK 2021!

 

Oferta wykładów i warsztatów psychologicznych dla seniorów w 2020 roku

4 kroki do utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej 

Podstawowy wykład psychoedukacyjny w ofercie. Teoretyczną podstawę wykładu stanowi koncepcja Rowe’a i Kahna dotycząca pomyślnego starzenia się, uzupełniona praktyką prowadzenia warsztatów i wykładów dla osób 60+ oraz późniejszą dyskusją naukową wokół teorii. 

Wykład stanowi również krótkie podsumowanie książki „Żyj pełnią życia” o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+, autorstwa psychologa Piotra Łąckiego. 

Jest to najczęściej wybierany wykład przez instytucje i grupy senioralne. 

Czas trwania spotkania wraz z pytaniami: 90 minut


Na krańcu świata (nowość w 2020!)

Ponad pięciomiesięczna podróż psychologa Piotra Łąckiego przez 14 krajów Azji była okazją do tego, by podpatrzeć, jak żyją osoby po 60-tce. 

Jak żyją ludzie na krańcu świata? Czego możemy się od nich nauczyć? 

W ramach spotkania wyruszymy w niezwykłą podróż w najodleglejsze zakątki Azji. Odwiedzimy m.in. niezliczone wyspy Indonezji i poznamy sekrety miejscowej kuchni; poznamy losy Jean-Pierre’a, który emeryturę postanowił spędzić w Indiach; udamy się do znanej ze stulatków Japonii oraz dowiemy się, jak w Wietnamie motor może służyć do codziennej gimnastyki. 

Wystąpienie łączy prezentacja pięknych widoków, niesamowitych historii spotkanych ludzi oraz inspiracji z odległych krajów, jak zadbać o utrzymanie sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+

Czas trwania spotkania wraz z pytaniami: 90 minut

Czas z wnukami


Jak utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+?

Pytanie, jak utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+ czy zmniejszyć ryzyko demencji, pojawia się bardzo często. Wiele osób zastanawia się, jak podejść do tego zagadnienia metodycznie. 

W ramach spotkania uczestnicy poznają 10 praktycznych wskazówek, które pomogą przeciwdziałać procesom osłabiania się pamięci i innych funkcji poznawczych.

Czas trwania spotkania wraz z pytaniami: 90 minut

8 sposobów na usprawnienie pamięci na emeryturze


Jak przygotować się na emeryturę?

W pracy człowiek spędza około jedną trzecią swojego dorosłego życia. Wyjście ze schematu dnia, który towarzyszył mu przez ostatnie 30-40 lat, stanowi nie lada wyzwanie. 

Przejście na emeryturę stanowi krytyczny moment w życiu pracownika. Według skali stresu SRRS autorstwa Thomasa Holmesa oraz Richarda Rahe’a zakończenie pracy jest w dziesiątce najbardziej stresujących sytuacji życiowych. Niezwykle istotne jest zatem właściwe przygotowanie pracowników na ten moment. 

W ramach jednodniowego warsztatu uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę i metody, które pomogą im lepiej poradzić sobie z okresem przejściowym.

Świadomość wyzwań, zmierzenie się z potocznymi przekonaniami dot. emerytury, a także praca nad zaakceptowaniem zmian w życiu pozwoli lepiej zaplanować czas emerytury i zachować aktywne zaangażowanie w życie. 

Oferta skierowana do firm oraz instytucji senioralnych.


Cykl „Sprawność w wieku 60+” 

W ramach tego cyklu proponuję holistyczną perspektywę patrzenia na utrzymanie sprawności w wieku 60+. 

Przedmiotem naszych spotkań będą powiązania pomiędzy ciałem a umysłem,  aspektem somatycznym a psychicznym oraz ich praktyczne przełożenie na działania, które możemy podjąć, aby jak najdłużej utrzymać samodzielność i niezależność oraz sprawność (fizyczną i umysłową) na możliwie najwyższym poziomie. 

W zależności od potrzeb i możliwości organizatora cykl może być realizowany w formie wykładowej (duże grupy) bądź warsztatowej (do 12 osób). 


Trening funkcji poznawczych dla seniorów

Procesy poznawcze pozwalają człowiekowi zbierać informacje o otaczającym go świecie i umożliwiają komunikowanie się z nim. 

Treningowi będzie podlegała nie tylko pamięć (jak to ma miejsce w przypadku wielu treningów), ale całe spektrum procesów poznawczych – percepcja, uwaga, myślenie, język, koordynacja wzrokowo-motoryczna, podejmowanie decyzji. 

Trening funkcji poznawczych składa się z ośmiu warsztatów, trwających każdorazowo 120 minut. Przeznaczony jest dla małych grup warsztatowych.  Możliwa jest realizacja fragmentów treningu w mniejszym wymiarze godzin warsztatowych.


Inne wykłady i warsztaty psychologiczne

Przedstawiona oferta nie wyczerpuje wszystkich możliwości związanych z organizacją działań psychoedukacyjnych dla osób 60+. W przypadku zainteresowania innymi zagadnieniami psychologicznymi, proszę o kontakt mailowy. W oparciu o informacje o grupie docelowej przygotuję indywidualną ofertę. 


Organizacja spotkania psychologicznego 

Prowadzenie wykładów i warsztatów psychologicznych to moja praca, za którą pobieram honorarium (+ zwrot kosztów dojazdu). 

Cena zależy od wybranego tematu, skali wydarzenia (spotkanie w niewielkim klubie seniora będzie tańsze niż wykład w dużej sali wykładowej) oraz ewentualnych dodatkowych świadczeń (promocja wydarzenia/targów/dni seniora; relacja w mediach społecznościowych itd.) 

Z tego powodu cenę jestem w stanie podać dopiero po kontakcie mailowym.

Jak zorganizować spotkanie psychologiczne w 4 krokach

I. Wybierz jeden (bądź kilka) z poniższych tematów.

II. Wyślij maila na adres kontakt@psychologdlaseniora.pl z podaniem:
– organizatora spotkania,
– miejscem spotkania,
– wielkości grupy, 
– propozycją terminu (proszę zaproponować 2-3 możliwe terminy spotkania, w ten sposób będzie nam łatwiej dobrać dogodny dla obu stron dzień).

III. W odpowiedzi prześlę informację dotyczącą wolnych terminów i kosztów spotkania. Wystawiam fakturę. 

IV. Wspólnie ustalamy szczegóły techniczne spotkania.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

Przeczytaj również:

KSIĄŻKA AKTYWNEGO SENIORA “ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA!”

Oferta wykładów i warsztatów psychologicznych dla seniorów w 2020 roku, kwiecień 2020.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content