fbpx

Sprawny umysł na lata

Mózg w podróży na krańce Ziemi

by Piotr Łącki
Mózg w podróży na krańce Ziemi

W zestawie Mózg w podróży na krańce Ziemi łączymy przyjemne z pożytecznym – poznacie nowe sposoby dbania o umysł oraz będzie to okazja, by lepiej poznać otaczający nas świat. Odbędziemy podróż po siedmiu kontynentach. Zapraszam na ćwiczenia umysłowe dla ciekawych świata.

Mózg w podróży na krańce Ziemi – ćwiczenia umysłowe dla ciekawych świata w wieku 60+ 

Zadbanie o sprawność umysłową to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji w jakość życia po przejściu na emeryturę

Zachęcam do codziennego dbania o umysł i stawiania przed nim nowych wyzwań. W ten sposób możesz przeciwdziałać negatywnym procesom osłabiania się pamięci i innych funkcji poznawczych. 

W zestawie Mózg w podróży na krańce Ziemi połączymy odkrywanie różnych zakątków świata z gimnastyką umysłu. Tłem ćwiczeń, łamigłówek oraz zadań będą kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów. 

Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi. Zestaw zawiera 100 ćwiczeń o różnym poziomie trudności i zapewni kilkanaście godzin wyzwań intelektualnych. 

Chiński filozof Lao-Tzu mawiał, że „najdłuższa podróż rozpoczyna się od jednego kroku”. Zapraszam na wspólną podróż, która pozwoli nam lepiej poznać świat, w którym żyjemy oraz zapewni rozrywkę i wyzwania dla umysłu. 

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Mózg w podróży na krańce Ziemi
Miniaturka stron z ćwiczeniami

 

Mózg w podróży na krańce Ziemi – czy to na pewno dla mnie? 

Chcesz upewnić się, że ten zestaw ćwiczeń jest dla Ciebie?Zapraszam do udziału w krótkim teście. Z iloma z poniższych stwierdzeń się zgadzasz? 

1. Po zakończeniu pracy zawodowej masz zdecydowanie mniej okazji, by „wysilić” swój umysł. 

2. Ćwiczysz umysł – od lat rozwiązujesz krzyżówki, przy czym większość haseł wpisujesz automatycznie. 

3. Twój umysł funkcjonuje dobrze i nie masz większych problemów z zapominaniem, ale pragniesz zrobić coś więcej, by utrzymać ten stan. 

4. Chcesz przeciwdziałać chorobom neurodegeneracyjnym, których prawdopodobieństwo wystąpienia rośnie z wiekiem. 

5. Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym – poznać nowe sposoby dbania o umysł oraz dowiedzieć się czegoś nowego o innych krajach i kulturach. 

6. Jesteś ciekawa/y świata, ale nie masz zbyt wielu okazji, aby odwiedzić inne kontynenty. 

Jeśli co najmniej 3 razy przytaknęłaś/ąłeś, musisz wiedzieć, że właśnie z myślą o Tobie przygotowywałem zestaw ćwiczeń Mózg w podróży na krańce Ziemi. 

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Miniaturka stron z ćwiczeniami

Czas z wnukami

Mózg w podróży na krańce Ziemi co będziemy ćwiczyli? 

Przygotowane zadania i łamigłówki uwzględniają różne procesy poznawcze. Będziemy ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. 

W publikacji znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywnie korzystać z książki i maksymalizować korzyści dla Twojego umysłu, płynące z rozwiązywania zadań.

Najlepszy efekt uzyskasz, wykonując ćwiczenia codziennie, przez około pół godziny. 

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment

Skip to content