fbpx

Sprawny umysł na lata

Psychologiczne wykłady online dla seniorów

by Piotr Łącki
Psychologiczne wykłady online dla seniorów

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła nasze życie oraz sposób spędzania czasu. Władze namawiają do pozostania w domu. Szczególnie w tym momencie istotne jest zatroszczenie się o osoby starsze, w tym o ich stan psychofizyczny. Zapraszam instytucje senioralne do organizacji wykładów online. Przygotowałem dla Państwa trzy dedykowane spotkania.

Psychologiczne wykłady online dla seniorów

Jak poradzić sobie w odosobnieniu w czasie koronawirusa? 

Samotność, niepewność oraz niepokój związany ze wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz konieczność pozostania w domu sprawiają, że u wielu osób wzrasta poziom stresu. 

Odosobnienie oraz ograniczona możliwość samostanowienia w zakresie sposobu spędzania czasu stanowi wyzwanie dla wielu osób 60+. 

Wykład online wyposaży uczestników w praktyczne wskazówki, jak radzić sobie w stanie rekomendowanej przez rząd dobrowolnej izolacji oraz zawiera praktyczne instrukcje, jak radzić sobie z objawami stresu. 

Każdy z uczestników po zakończeniu wykładu otrzyma podsumowanie, która ułatwi wdrożenie prezentowanych podczas webinaru wskazówek. 

Czas trwania: 60 minut

 


Jak zadbać o sprawność umysłową bez wychodzenia z domu? 

Nasz mózg, aby pracować optymalnie, potrzebuje nowych wyzwań. Dbanie o umysł jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy władze apelują o niewychodzenie z domu. Pozostanie w czterech ścianach powoduje, że liczba bodźców i zadań poznawczych  dla naszego mózgu spada, a wzrasta poziom subiektywnie odczuwanego napięcia i stresu. 

W ramach wykładu seniorzy zapoznają się z nowymi sposobami aktywizowania umysłu, dowiedzą się o powiązaniach pomiędzy sferą fizyczną i umysłową oraz poznają praktyczne wskazówki, które pomogą przeciwdziałać procesom osłabiania się pamięci i innych funkcji poznawczych.

Każdy z uczestników po zakończeniu wykładu otrzyma podsumowanie, które ułatwi zastosowanie prezentowanych treści oraz zniżkę na zakup zestawów ćwiczeń umysłowych. 

Czas trwania: 60 minut

Psychologiczne warsztaty online dla seniorów

Czas z wnukami


Na krańcu świata 

Podróże są teraz wykluczone. Jednak bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie dowiedzieć się o tym, jak żyją ludzie na krańcu świata oraz zastanowić się, czego możemy się od nich nauczyć. 

Ponad pięciomiesięczna podróż psychologa Piotra Łąckiego przez 14 krajów Azji była okazją do tego, by podpatrzeć, jak żyją osoby po 60-ce poza granicami Europy. 

W ramach spotkania wyruszymy w niezwykłą podróż w najodleglejsze zakątki Azji. Odwiedzimy m.in. niezliczone wyspy Indonezji i poznamy sekrety miejscowej kuchni; poznamy losy Jean-Pierre’a, który emeryturę postanowił spędzić w Indiach; udamy się do znanej ze stulatków Japonii oraz dowiemy się, jak w Wietnamie motor może służyć do codziennej gimnastyki. 

Wystąpienie łączy prezentacja fotografii pięknych widoków, niesamowitych historii spotkanych ludzi oraz inspiracji z odległych krajów, jak zadbać o utrzymanie sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+. 

Czas trwania: 75 minut 

NOWE TEMATY WYKŁADÓW, WARSZTATÓW I SPOTKAŃ W 2023 ROKU – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Jak zorganizować spotkanie psychologiczne w 4 krokach

I. Wybierz jeden (bądź kilka) z powyższych tematów.

II. Wyślij maila na adres kontakt@psychologdlaseniora.pl z podaniem:
– organizatora spotkania,
– oczekiwanej wielkości grupy, 
– propozycją terminu (proszę zaproponować 2-3 możliwe terminy spotkania, w ten sposób będzie nam łatwiej dobrać dogodny dla obu stron dzień).

III. W odpowiedzi prześlę informację dotyczącą wolnych terminów i kosztów spotkania. Wystawiam fakturę. 

IV. Wspólnie ustalamy szczegóły techniczne spotkania.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

Psychologiczne wykłady online dla seniorów. Publikacja: październik 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content