fbpx

Sprawny umysł na lata

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2022 roku?

by Piotr Łącki
co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2022 roku

Na początku każdego roku planuję nowe, inspirujące treści dla Was. Co nowego pojawi się na psychologdlaseniora.pl w 2022? Zapraszam na 10 rzeczy, których możecie spodziewać się w najbliższych miesiącach. 

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2022 roku?

Ankieta Czytelników – styczeń 2022

Bardzo mi zależy, abyśmy wspólnie tworzyli portal edukacyjny oraz naszą społeczność na Facebooku. Raz w roku zbieram informacje o tym, co Was interesuje, porusza i o czym chcielibyście przeczytać. Zebrane informacje posłużą mi do przygotowania interesujących Was treści. 

Ankieta trwa do końca stycznia i ciągle jeszcze możecie się wypowiedzieć, klikając w ten link. Bardzo dziękuję za udział!

Ankieta 2022 Czytelników psychologdlaseniora.pl

 

Miesięczne wyzwanie dla umysłu – luty 2022

Po sukcesie wyzwania z poprzedniego roku przygotowałem dla Was kolejne ćwiczenia, łamigłówki i zadania umysłowe. Startujemy 1 lutego! Już dziś możecie pobrać motywujący planer! Kliknijcie w obrazek poniżej! Przejdź do wyzwania!

Miesięczne wyzwanie umysłowe dla osób starszych

Czas z wnukami

Pożegnanie z książką Żyj pełnią życia! Czyli jak zachować sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+ – luty 2022

Oprócz wielu nowości, rok 2022 będzie również momentem pożegnania z moją pierwszą książką. Podjąłem decyzję, że po wyczerpaniu nakładu (zostało około 30 egzemplarzy) nie będę jej wznawiał. Zamiast ją aktualizować, skupię się na nowych publikacjach. Ostatnie egzemplarze są dostępne tutaj.

Książka aktywnego seniora "Żyj pełnią życia"

Nowa publikacja: 200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów – wiosna 2022

Już wiosną do Waszych rąk trafi nowa publikacja. Tym razem będzie to praktyczny poradnik dla osób, które pracują z seniorami i prowadzą zajęcia z zakresu aktywizacji poznawczej. 

Znajdziecie w niej przystępnie podaną teorię, praktyczne wnioski z 10 lat prowadzenia warsztatów dla osób starszych oraz, a jakże!, 200 pomysłów na ćwiczenia do przeprowadzenia w miejscach, gdzie pracujecie. 

Chcecie dowiedzieć się, kiedy ruszy przedsprzedaż? Nic prostszego! Kliknijcie tutaj, wpiszcie swojego e-maila, a gdy ustalę datę premiery, dostaniecie wiadomość! 🙂 

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów

Alzheimer – wiosna i lato 2022

W ramach psychoedukacji kompleksowo zajmiemy się tematem choroby Alzheimera oraz innymi postaciami otępienia. Opiszę symptomy, proces diagnozy oraz terapię.

Podzielę się wskazówkami, jak żyć z taką diagnozą oraz jak wspierać osoby z Alzheimerem w naszym otoczeniu. Nie zabraknie przy tym listy działań prewencyjnych, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia Alzheimera. 

Demencja

Goście, goście, goście! – cały 2022 

Od początku istnienia strony psychologdlaseniora.pl chcę, aby była platformą wymiany myśli, dzielenia się inspiracjami oraz wiedzą specjalistyczną. Wasze głosy zbieram w ankiecie do końca stycznia.

Równolegle zapraszam do współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Jej efektem są gościnne artykuły i filmy, które również w najbliższym roku trafią na psychologdlaseniora.pl. Pierwsze zaproszenia w 2022 roku już rozesłałem 🙂 

Jeść zdrowo, smacznie i świadomie – cały 2022 

Bardzo cieszę się, że również w tym roku swoją wiedzą podzieli się z nami dietetyk kliniczny Magdalena Szyszka-Barycka. Na 2022 rok przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – interaktywne quizy oraz przykładowe diety adekwatne dla różnych sytuacji zdrowotnych (miażdżyca, osteoporoza, zaparcia itd.).

Swoje potrzeby możecie zgłosić w ankiecie, która rusza 1 lutego. 

Zdrowe nawyki na emeryturze – cały 2022

Naukowcy są zgodni: dobre nawyki są nam potrzebne do właściwego funkcjonowania. W tym roku kontynuuję cykl o nawykach, które pomagają pozostać w formie na emeryturze.

Już niewielkie zmiany w sposobie spędzania czasu mogą korzystnie wpłynąć na jakość życia. Czeka na Was dużo praktycznej wiedzy! 

Co nowego na psychologdlaseniora.pl

Nowa publikacja – jesień 2022

Podobnie jak w poprzednim roku, również w 2022 chcę utrzymać rytm wydawniczy, obejmujący publikację dwóch nowych książek. Będzie to zestaw ćwiczeń umysłowych. Dla kogo będzie on przeznaczony ujawnię na początku lata. Premiera planowana jest na drugą połowę października. 

Wykłady, warsztaty i szkolenia – cały 2022 

Od lutego ponownie ruszam w Polskę z warsztatami i wykładami. Kalendarz na wiosnę powoli się zapełnia, są jednak ciągle dostępne terminy. 

Zapraszam przedstawicieli klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, instytucji i organizacji senioralnych do zapoznania się z nową ofertą działań edukacyjnych. Można ją pobrać, klikając tutaj. 

W ofercie opisałem m.in. 5 wyzwań w pracy z osobami starszymi, na które warto odpowiedzieć w 2022 roku poprzez działania psychologiczne (formę i czas trwania dostosowujemy indywidualnie do potrzeb grupy). Dostępne są również szkolenia dla animatorów, edukatorów i liderów senioralnych.

Wykłady warsztaty i treningi dla osób starszych
Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku! Jest nas ponad 14 tysięcy. Zaproś znajomych!

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2022 roku? Publikacja: styczeń 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone

You may also like

Leave a Comment

Skip to content