fbpx

Sprawny umysł na lata

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

by Piotr Łącki
Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

Publikacja psychologa Piotra Łąckiego zawiera ćwiczenia umysłowe na cały rok dla osób w wieku 60+. Dowiedz się więcej o książce.

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok – co znajdziesz w książce?

Książka podzielona jest na 52 tygodnie. Każdego tygodnia, od poniedziałku do piątku, będą czekały na Ciebie nowe ćwiczenia i łamigłówki. Niektóre zadania będą wymagały Twojego zaangażowania w weekend, choć w większości przypadków zostawiam ten czas do Twojej dyspozycji. Wykorzystaj go tak, jak lubisz.

Dbanie o umysł to nie tylko ćwiczenia. W książce namawiam Cię, aby zadbać o siebie kompleksowo. Aktywność fizyczna, świadome odżywianie, dobry sen, nazywanie emocji, odpoczynek, uczenie się i doświadczanie nowych rzeczy to elementy, które będziemy wkomponowywać w nasz trening.

Wychodzenie poza schemat, a czasami poza strefę komfortu, jest częścią wyzwania, które czeka na Ciebie na kolejnych stronach. Będziemy aktywizowali wszystkie zmysły.

 

Odpowiedzi do ćwiczeń znajdują się na końcu każdego tygodnia, co ułatwi Ci porównanie Twojego rozwiązania z kluczem. Odpowiedzi pominąłem jedynie w przypadku zadań, których weryfikacji możesz dokonać sam.

Podręczny format książki sprawia, że łatwo będzie Ci zabrać ją z sobą, gdy wyjeżdżasz bądź masz zaplanowanych dużo aktywności poza domem. W ten sposób chciałbym ułatwić Ci wytrwanie w umysłowym wyzwaniu do ostatniego ćwiczenia.

Pamiętaj, że podejmując wysiłek poznawczy i ucząc się nowych rzeczy, stymulujesz powstawanie nowych połączeń w mózgu i dbasz o jakość swojego życia.

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok
Przykładowe ćwiczenia z pierwszego tygodnia

Czas z wnukami

ZAJRZYJ DO WNĘTRZA KSIĄŻKI – POBIERZ DEMO

Ćwiczenia pamięci dla młodych duchem na cały rok

O autorze

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Jego portal psychologdlaseniora.pl należy do największych stron edukacyjnych skierowanych do osób w wieku 60+ w Polsce. Warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne prowadzi od niemal 10 lat na terenie całego kraju. Autor siedmiu publikacji skierowanych do osób w wieku 60+ oraz edukatorów senioralnych.

Psycholog dla seniora – co mogę dla Was zrobić?

PODSUMOWANIE

Tytuł: Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok
Format: 158×238 mm
Ilość stron: 212
ISBN: 9788395941047
Publikacja: 8 listopada 2022

You may also like

Leave a Comment

Skip to content