fbpx

Sprawny umysł na lata

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów

by Piotr Łącki
200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów to publikacja skierowana do osób, które prowadzą aktywizację poznawczą seniorów. Znajdziesz w niej wszystko, co warto wiedzieć, by skutecznie motywować osoby starsze do zadbania o umysł.

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych

Przemierzając Polskę jako psycholog i edukator osób starszych poznałem wielu animatorów, edukatorów i liderów senioralnych. Wielu z nich mówiło, że chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak prowadzić aktywizację umysłową i zachęcać seniorów do wysiłku intelektualnego. Niniejsza książka jest odpowiedzią na te potrzeby. Przygotowując tą publikację starałem się opisać w niej wszystko to, co warto wiedzieć, by skutecznie zachęcać osoby starsze do zadbania o umysł.

Pracując nad koncepcją tej książki wracałem w myślach do momentu, gdy zaczynałem swoją pracę z osobami w wieku 60+ i myślałem o tym, co wtedy przydałoby mi się, by prowadzić interesujące i dobre merytorycznie zajęcia. Efektem tego procesu myślowego jest praktyczny poradnik, który, w zależności od potrzeb, pomoże ukształtować bądź uzupełnić Twój warsztat pracy.

 

W pierwszej części książki znajdziecie zwięźle podaną wiedzę dotyczącą prowadzenia aktywizacji poznawczej. Dowiesz się z niej, o co zadbać przed rozpoczęciem tego typu zajęć, jak może wyglądać przykładowa sesja treningu umysłu oraz poznasz strony, oprogramowanie i aplikacje, które mogą być pomocne przy przygotowaniu zajęć dla osób starszych. Ponadto opisałem tam wskazówki ważne z punktu widzenia pracy z tą grupą wiekową, zarysowałem szerszą perspektywę patrzenia na utrzymanie sprawności umysłowej oraz opisałem jak dbać o siebie i stały rozwój swoich kompetencji.

Główna część książki zawiera 200 pomysłów na aktywizację umysłową. Znajdziecie tam różne formy. Od prostych ćwiczeń do zastosowania od razu, poprzez złożone czynności poznawcze; inspiracje, by wypróbować czegoś nowego i wyjść poza strefę komfortu; po pomysły na działania, wydarzenia i happeningi, które swoim zasięgiem wykraczają poza mury instytucji, w których na co dzień pracujecie.

Szeroka baza materiałów ułatwia przygotowanie zajęć dopasowanych do potrzeb i możliwości seniorów oraz fazy procesu grupowego, w którym się znajdujecie. Przygotowując poradnik starałem się przy tym maksymalnie uprościć organizację treści. Każdy z 200 pomysłów zajmuje jedną stronę, co ułatwia korzystanie z książki w praktyce.

Czas z wnukami

PODSUMOWANIE

Format: 168×238 mm
Ilość stron:
288
ISBN:
978-83-959410-3-0
Publikacja:
1 czerwca 2022

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?
ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

PRZEJDŹ DO SKLEPU

O autorze

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor ośmiu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych.

Newsletter

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA FACEBOOKU!

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów, publikacja: maj 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone

You may also like

Leave a Comment

Skip to content