fbpx

Sprawny umysł na lata

Trening umysłu na emeryturze

by Piotr Łącki
Trening umysłu na emeryturze

Trening umysłu na emeryturze to jedna z najlepiej sprzedających się publikacji psychologa Piotra Łąckiego. Pomaga w kompleksowy sposób zadbać o formę umysłową, inspiruje do działania i pozwala miło spędzić czas. Dowiedz się więcej i skorzystaj z darmowej dostawy pakietów.

Trening umysłu na emeryturze – co zawiera książka? 

100 różnorodnych i niebanalnych ćwiczeń – kilkanaście godzin inspirujących wyzwań umysłowych.

Miesięczne wyzwanie dla umysłu – zadania umysłowe na 28 dni. Sprawdź się w ramach czterotygodniowego treningu!

Karty wiedzy – wskazówki (nie tylko psychologiczne), które pomogą utrzymać umysł w formie. Stymulacja do działania każdego dnia. 

ZAJRZYJ DO WNĘTRZA KSIĄŻKI – kliknij tutaj

 

Co zawierają karty wiedzy?

1. Zasada jednej godziny – autorskie ćwiczenie uczy codziennego dbania o sprawność umysłową i fizyczną w wieku 60+. Wprowadzenie tej zasady w życie daje duże korzyści przy niewielkim nakładzie czasu.
2. Dobry sen – 9 porad, jak zadbać o dobry sen i odpowiednią ilość odpoczynku.
3. Dieta dla mózgu – lista produktów, które wspomagają pracę umysłu i powinny znaleźć się w Twojej diecie. Wybierz się w podróż przez żołądek do mózgu. 
4. Coroczny przegląd techniczny – stan naszego ciała wpływa na możliwości naszego umysłu. Inspirująca historia jeleniogórskiej seniorki, która podzieliła się tym, jak dba o swoje zdrowie.
5. Jak usprawnić pamięć na emeryturze? – 8 inspiracji do wprowadzenia w życie. 
6. Dekalog sprawności fizycznej – 10 rad, jak zmobilizować się do ruchu na emeryturze, wraz z informacjami o tym, ile i jak warto ćwiczyć. 
7. Radzenie sobie ze stresem – stres upośledza nasze możliwości poznawcze, a długotrwałe życie w nim ma bardzo negatywny wpływ na nasze ciało. Poznaj 8 wskazówek, które pomogą Ci zredukować objawy stresu. 
8. Jak zachować młodość umysłu? – wyjście poza schemat pobudza mózg do działania. Coś nowego może zadziać się tylko poza strefą komfortu. W książce czeka 5 wskazówek, na co zwrócić uwagę. 

Czas z wnukami

Dlaczego warto kupić Trening umysłu na emeryturze

Ćwiczenia drogą do sprawności – nie ma innego sposobu ani drogi na skróty. Już Leonardo da Vinci zauważył, że umysł psuje się bez ćwiczenia. 

Różnorodne zadania –każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kompleksowe podejście –zadbasz nie tylko o pamięć, ale również o koncentrację, myślenie, uwagę, umiejętności matematyczne, językowe, manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. 

Mózg lubi nowości – proponowany trening dostarczy Ci nowych bodźców, dzięki którym Twój mózg będzie pracować na pełnych obrotach. Rozwiązywanie zadań tylko jednego typu (np. krzyżówek) na to nie pozwala.  

Impuls do działania – jeśli chcesz coś zmienić i szukasz inspiracji, to właśnie tu je znajdziesz. Wskazówki zawarte w książce dostarczą Ci wiedzy i powiedzą, jak zrobić pierwszy krok. 

Przejrzysty układ treści – jedna strona zawiera jedno ćwiczenie. 

Dostosowane do potrzeb – duża czcionka oraz format A4 pozwalają na komfortowe korzystanie z treningu.

Miło spędzony czas – ćwiczenia zapewniają dużo radości i zabawy, a ponadto pozwalają oderwać się od codziennych trosk, co jest szczególnie ważne w trakcie pandemii. 

KLIKNIJ W OKŁADKĘ I PRZEJDŹ DO SKLEPU

Jak zamówić Trening umysłu na emeryturze?

Publikację możesz zakupić bezpośrednio na stronie psychologdlaseniora.pl/sklep. Wejdź na stronę sklepu, wybierz produkt i sposób płatności (szybki przelew bądź przelew tradycyjny), a następnie podaj dane adresowe potrzebne do realizacji zamówienia. 

Sklep internetowy jest zabezpieczony certyfikatem bezpieczeństwa SSL, a bezpieczeństwo płatności zapewnia firma Przelewy24. 

Jeśli masz trudności z dokonaniem zakupów online, poproś o pomoc najbliższych.

Kim jest autor publikacji?

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor ośmiu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych.Więcej o Piotrze Łąckim przeczytasz tutaj.

Piotr Łącki psycholog

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

Trening umysłu na emeryturze
Autor: Piotr Łącki
Liczba stron: 144
Format: A4
ISBN: 978-83-959410-1-6

You may also like

Leave a Comment

Skip to content