fbpx

Czas z wnukami

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 28: Spacer po lesie i podsumowanie

by Piotr Łącki

W ostatnim dniu wyzwania zapraszam Cię na spacer do lasu według sposobu propagowanego przez japońskiego doktora Qing Li oraz podsumowanie naszych miesięcznych zmagań.

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

Miesięczne wyzwanie dla umysłu ebook

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 28:

Spacer po lesie i podsumowanie

O leśnych kąpielach (shinrin-yoku), czyli formie spędzania czasu na łonie natury, pisałem latem. Przejdź do tego artykułu i zapoznaj się z fragmentem tekstu, w którym w 10 krokach wyjaśniłem, jak je praktykować. 

Po przeczytaniu tych porad dostosuj swój spacer do swoich możliwości fizycznych, zdrowotnych oraz warunków atmosferycznych. Jeśli nie masz możliwości wybrać się do lasu, postaraj się znaleźć park lub inny zielony teren, w którym nie spotkasz zbyt wielu ludzi. 

Po spacerze usiądź wygodnie, zrób sobie coś dobrego do picia i podsumuj dla siebie miesięczne wyzwanie dla umysłu, które dziś się kończy. Wróć pamięcią do wszystkich zadań, które udało Ci się wykonać. 

Każde rozwiązane ćwiczenie to cegiełka, którą włożyłaś/włożyłeś w utrzymanie swojej sprawności umysłowej. Gratuluję Ci wysiłku i myślę, że możesz być z siebie dumna/dumny! 

Zapewne na przestrzeni miesiąca pojawiły się zadania, które przysporzyły Ci więcej trudności, albo takie, których z różnych powodów jeszcze nie podjęłaś/podjąłeś. Nic straconego, zawsze możesz do nich wrócić. 

Pod tym adresem znajdziesz wszystkie zadania, które pojawiły się na stronie w ramach wyzwania. Możesz rozesłać ten link swojej rodzinie i znajomym, o których wiesz, że przydałoby im się więcej ćwiczeń umysłowych. 

Bardzo dziękuję Ci za wzięcie udziału w miesięcznym wyzwaniu dla umysłu na emeryturze. Jeśli chcesz podzielić się ze mną swoim komentarzem na temat wyzwania, możesz zrobić to na stronie naszej społeczności na Facebooku albo wysyłając maila na adres: info@psychologdlaseniora.pl

Zastanawiasz się, co dalej? Polecam pakiet „Sprawny umysł”, który zawiera 200 ćwiczeń umysłowych. Do 14 marca wszyscy uczestnicy wyzwania mogą zakupić pakiet z 15% zniżką. Wystarczy wejść do sklepu i wpisać kod rabatowy: WYZWANIE. 

Newsletter

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 28: Spacer po lesie i podsumowanie, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content