fbpx

Sprawny umysł na lata

6 aplikacji na telefon, które powinna znać każda osoba 60+

by Piotr Łącki
6 APLIKACJI NA TELEFON, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA OSOBA 60+

Telefony komórkowe z dostępem do Internetu są codziennością dla wielu osób 60+. Jakie aplikacje warto zainstalować na smartfonie, aby sprawnie komunikować się z rodziną, podróżować i zdrowiej odżywiać? Oto 6 aplikacji, które powinien znać każdy senior.

6 aplikacji na telefon, które powinna znać każda osoba 60+

1.Sklep Play (Google Play App Store)
Jest to narzędzie, które pozwala pobierać inne aplikacje. Jego obsługa jest o tyle ważna, że otwiera dostęp do innych aplikacji. Sklep Play działa na wszystkich telefonach z systemem operacyjnym Android. Jego odpowiednikiem na telefonach Apple jest App Store. Większość aplikacji można pobrać bezpłatnie. 

 


2. WhatsApp
Jest to komunikator internetowy przeznaczony na smartfony. Za jego pomocą możemy wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe, zdjęcia oraz dzwonić bezpłatnie do innych posiadaczy tej aplikacji. Jedyne, co potrzebujemy, to połączenie z internetem. Dla wielu osób jest to podstawowy sposób komunikacji z rodziną znajdującą się za granicą. 

Czas z wnukami

3. Google Translator
Translator, który pozwala na tłumaczenie tekstów pomiędzy językami. Teksty można zapisać na telefonie i automatycznie przetłumaczyć. Istnieje również możliwość tłumaczenia dźwięku, a więc słowa mówionego. Dzięki korzystaniu z tej aplikacji można ograniczyć barierę językową, która powstrzymuje wiele osób przed wakacyjnym wyjazdem poza granice Polski. 

4. Google Maps
Korzystanie z map pozwala odnaleźć najlepszą drogę dotarcia do celu naszej podróży. Obecnie w dużych miastach z powodzeniem można korzystać ze wskazówek dotyczących transportu publicznego – aplikacja podpowiada, z których powinniśmy skorzystać, aby sprawnie przemieścić się do miejsca docelowego. 

5. Zdrowe Zakupy
Dzięki tej aplikacji możemy dowiedzieć się, jakie składniki zawierają kupowane przez nas produkty i jak wpływają one na nasz organizm. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu w sklepie i informacja wyświetli się na naszym telefonie. W bazie znajduje się ponad 300 000 produktów. Jeśli wierzyć hasłu, że „jesteśmy tym, co jemy”, warto rozważyć jej instalację i bliższe przyjrzenie się spożywanym na co dzień produktom.

6. Booking
Aplikacja bardzo użyteczna przy planowaniu podróży. Pozwala zarezerwować hotele w dowolnym miejscu świata. Po wpisaniu nazwy miejscowości na ekranie naszego smartfona pojawi się lista dostępnych miejsc noclegowych, które możemy uszeregować względem ceny, położenia, oceny innych gości itd. Przy rezerwacji można wybrać opcję płacenia za nocleg na miejscu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

SENIOR W CYFROWYM ŚWIECIE. O WYZWANIACH I UMIEJĘTNOŚCIACH NIEZBĘDNYCH W WIEKU 60+

JAK NOWOCZEŚNIE UCZYĆ OSOBY 60+? O GRACH MIEJSKICH W EDUKACJI SENIORÓW

6 aplikacji na telefon, które powinna znać każda osoba 60+; Publikacja 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content