fbpx

Sprawny umysł na lata

Relaksacja na emeryturze – 6 artykułów, które pomogą odprężyć ciało i umysł

by Piotr Łącki
Relaksacja na emeryturze

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Z tej okazji przygotowałem dla Was sześć artykułów, które pomogą zadbać o odprężenie ciała i umysłu. W tym miesiącu poznacie slow jogging, dowiecie się, jak się relaksować, świadomie oddychać i rozluźniać mięśnie. O tym, co w życiu najważniejsze, usłyszycie w słowach Leszka Kołakowskiego, a dr Maria Kmita opowie o tym, dlaczego warto się śmiać i żartować. Poznaj lipcowy rozkład jazdy! 

Relaksacja na emeryturze

6 artykułów, które pomogą odprężyć ciało i umysł

Jak pozostać Śmiesławem na emeryturze? Porady dla Młodych Inaczej tudzież Seniorit i Seniorów

Poczucie humoru nie starzeje się, podobnie jak Krzysztof Ibisz. Co więcej – poczucie humoru konserwuje lepiej niż niejeden krem przeciwzmarszczkowy. Dr Maria Kmita, humorolog i śmiechoterapeuta, opowie o tym, dlaczego warto się śmiać, żartować i wygłupiać na emeryturze oraz podzieli się pomysłami, jak pozostać Śmiesławem po 60-ce. 

 

10 sposobów na relaks na emeryturze

Odprężyć się można na wiele różnych sposobów i warto, aby każdy z nas miał kilka własnych patentów na rozluźnienie.  Zapraszam na 10 sposobów na relaks na emeryturze. Jestem pewny, że na tej liście znajdziecie coś dla siebie. 

10 sposobów na relaks na emeryturze

Czas z wnukami

O tym, co w życiu najważniejsze. Drogowskazy Leszka Kołakowskiego 

Filozof u schyłku swojego życia rozmawiał z Jackiem Żakowskim o tym, co w życiu jest najważniejsze. Jakimi przykazaniami podzielił się z nami oraz co możemy z tego wziąć dla siebie? Zapraszam na dawkę inspiracji najwyższych lotów. 

Slow jogging na emeryturze

Slow Jogging to wolne bieganie, podczas którego możemy swobodnie rozmawiać, nie łapiąc zadyszki. Prof. Hiroaki Tanaka z Uniwersytetu Fukuoka opracował aktywność, którą można uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy gabaryty. Na czym polega technika slow jogging i jakie daje efekty? Zapraszam na artykuł! 

Świadome oddychanie. 3 ćwiczenia do praktykowania na co dzień 

Oddychanie jest jedną z najbardziej oczywistych (i automatycznych) czynności wykonywanych przez nasze ciało. Coraz więcej badań wskazuje jednak na to, że może być czymś więcej niż tylko dostarczaniem tlenu do organizmu. Praktykowanie świadomego oddychania może mieć korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jest również najprostszym narzędziem do walki ze stresem. Skorzystajcie z trzech ćwiczeń przygotowanych specjalnie dla Was. 

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona 

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona jest techniką relaksacyjną, której skuteczność została potwierdzona naukowo. Została stworzona na początku lat 20. XX wieku przez amerykańskiego naukowca Edmunda Jacobsona. Metoda zmniejsza psychosomatyczne dolegliwości, które powstały przez napięcia w ciele. Pozwala na szybkie osiągnięcie pełnego stanu odprężenia. Na czym polega trening? Dowiesz się w tym artykule. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

Relaksacja na emeryturze – 6 artykułów, które pomogą odprężyć ciało i umysł, publikacja: lipiec 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content