fbpx

Sprawny umysł na lata

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2021 roku?

by Piotr Łącki
Co nowego na psychologdlaseniora.pl

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2021 roku?

Cykl „30 zdrowych nawyków na emeryturze”

Będzie to cykl o nawykach, które pomagają pozostać w formie na emeryturze. Naukowcy są zgodni: dobre nawyki są nam potrzebne do właściwego funkcjonowania. 

Każdego dnia stajemy się starsi – czy tego chcemy, czy nie. Ciało przybiera inny wygląd. Po przejściu na emeryturę zmienia się rytm życia i potrzebne jest dopasowanie, które pozwoli najlepiej wykorzystać czas, który masz przed sobą. 

Chciałbym, aby kolejne artykuły były okazją do refleksji nad tematami, o których może nie myśleliście albo ich nie pogłębialiście, ale warto się nad nimi pochylić, by dobrze funkcjonować fizycznie i umysłowo. Będzie to wiedza, którą powinna mieć świadoma osoba przechodząca na emeryturę.

Zajmiemy się m.in. dobrym snem, relaksacją, radzeniem sobie ze stresem, profilaktyką chorób neurodegeneracyjnych, podróżami, narzekaniem czy odkrywaniem na nowo hobby i pasji. 

W ramach tego cyklu będę publikował 2-3 artykuły miesięcznie. Trzymajcie kciuki za realizację! 🙂 

Co nowego na psychologdlaseniora.pl

 

Miesięczne wyzwanie dla umysłu

Już w lutym zapraszam Was na miesięczne wyzwanie dla umysłu. Codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. 

W ramach wyzwania spojrzymy całościowo na kwestię utrzymania sprawności umysłowej – oprócz różnorodnych ćwiczeń, zajmiemy się m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Będzie ciekawie, inspirująco, pojawią się goście. 🙂 Zapraszam! 🙂

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Czas z wnukami

Cykl „Jeść zdrowo, smacznie i świadomie”

Miło mi poinformować, że Pani Magdalena Szyszka-Barycka z Gabinetu Dietetycznego ViDiet dołączyła do naszego zespołu i w każdym miesiącu będzie dzieliła się z naszą społecznością wiedzą na temat zdrowego odżywiania się oraz diety właściwej dla osób w wieku 60+. 

Pani Magdalena swoją pracę opiera na EBM (ang. evidence-based medicine; pol. medycyna bazująca na faktach), a nie popularyzowanych w mediach „dietach cud”. 

Fot. Magdalena Szyszka-Barycka

Cykl treningów „Zdrowy kręgosłup”

Wśród tematów zdrowotnych najwięcej wskazań otrzymały ćwiczenia kręgosłupa. Również w tym temacie mam dla Was dobrą wiadomość! 🙂 Trener Twojego Zdrowia Paulina Madej-Uchal przygotuje dla nas 4 treningi wzmacniające kręgosłup. Pierwszy trafi na stronę już w lutym! 🙂 

Zdrowy kręgosłup dla seniorów
Fot. Paulina Madej-Uchal, Trener Twojego Zdrowia

Cykl „Piątek z książką” 

Od jakiegoś czasu nosiłem się z myślą, by dzielić się z Wami pasjonującymi i inspirującymi książkami, które aktualnie czytam.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że rekomendacje książkowe i filmowe znalazły się wysoko w ankiecie skierowanej do członków naszej społeczności. Jeśli interesują Cię filmy, zajrzyj tutaj

W ramach nowego cyklu będą prezentowane nie tylko książki psychologiczne (choć i tych nie zabraknie), ale przede wszystkim pasjonujące reportaże oraz historie przybliżające te aspekty rzeczywistości, o których wiemy wciąż za mało. 

Chciałbym, aby ten cykl był zaproszeniem do lepszego poznania samego siebie, poszerzania perspektyw oraz pogłębionego zrozumienia świata, w którym żyjemy. Kolejne tytuły będą prezentowane w piątek o godzinie 18.00 do końca 2021 roku. To takie postanowienie noworoczne. 😉 

Cykl "Piątek z książką"

Nowe zestawy ćwiczeń umysłowych

Po dobrym przyjęciu dwóch zestawów ćwiczeń umysłowych – 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+ oraz Mózg w podróży na krańce Ziemi – kontynuuję prace nad nowymi publikacjami, które pozwolą Wam zadbać o formę umysłową. 

Pół godziny to czas, który polecam na codzienne ćwiczenia umysłowe. Mózg potrzebuje nowości, dlatego warto dostarczać mu nowe bodźce oraz zadania i łamigłówki, które pozwolą w pełni wykorzystać jego potencjał. 

W kwietniu ukaże się nowa publikacja „Trening umysłu na emeryturze”. Trening będzie obejmował ćwiczenia aktywizujące różne rodzaje pamięci, ale nie tylko. Poprzez zadania i łamigłówki będziesz miał okazję ćwiczyć koncentrację, uwagę, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność. 

Będzie to najbardziej kompleksowy zestaw ćwiczeń, jednocześnie stanowiący kontynuację wcześniejszych publikacji. Obejmie nowe typy zadań i ćwiczeń, by zmaksymalizować wyzwania stawiane umysłowi. 

Jesień również przyniesie nowe publikacje. Trzymajcie rękę na pulsie! 🙂

Trening umysłu na emeryturze
Trening umysłu na emeryturze

Wykłady, warsztaty i szkolenia w 2021 roku 

Zapraszam przedstawicieli klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, instytucji i organizacji senioralnych do zapoznania się z nową ofertą działań psychologicznych. Aż 10 różnych wykładów, warsztatów i szkoleń czeka na Was 🙂 Dowiedz się więcej.

Wykłady, warsztaty i szkolenia psychologiczne dla seniorów i edukatorów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

Co nowego na psychologdlaseniora.pl w 2021 roku? Publikacja: styczeń 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania bez zgody autora.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content