fbpx

Sprawny umysł na lata

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

by Piotr Łącki
100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

„100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+” to publikacja, która zapewni kilkanaście godzin intelektualnych wyzwań. Dlaczego warto trenować umysł, co będziemy ćwiczyli i jak zamówić książkę? O tym wszystkim przeczytacie w niniejszym artykule.

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Dlaczego warto ćwiczyć umysł?

Od początku mojej pracy z osobami 60+ jako psycholog staram się w czasie wykładów i warsztatów przekazać, jak ważne jest regularne stawianie wyzwań naszemu umysłowi. Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi.

Zadbanie o sprawność umysłową to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji po przejściu na emeryturę – pomaga dłużej zostać w formie oraz wspomaga przeciwdziałanie ewentualnym chorobom neurodegeneracyjnym.

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+
Miniaturka stron z ćwiczeniami

 

Co będziemy ćwiczyli? 

Przygotowane zadania i łamigłówki uwzględniają różne procesy poznawcze. Będziemy ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. 

W niektórych zadaniach nieodzowna będzie Twoja kreatywność czy odwołanie się do posiadanej wiedzy.

W publikacji znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywnie korzystać z książki i maksymalizować korzyści płynące z rozwiązywania zadań.

W jakiej wersji można zakupić książkę “100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+”?

Wersja papierowazaprojektowana specjalnie, by ułatwić wypełnianie ćwiczeń (duża czcionka, format A4, wytrzymała oprawa szyto-klejona).

E-book – ta wersja publikacji jest przeznaczona dla instytucji, organizacji pozarządowych, firm oraz psychologów i edukatorów senioralnych. Dostępnych jest kilka licencji, m.in. do prowadzenia zajęć oraz grupowa. Interesuje Cię licencja instytucjonalna? Napisz wiadomość na kontakt@psychologdlaseniora.pl, aby dowiedzieć się więcej.

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Czas z wnukami

Jak można zamówić książkę “100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+”? 

Publikację możesz zakupić bezpośrednio na stronie psychologdlaseniora.pl/sklep. Wejdź na stronę sklepu, wybierz produkt, sposób płatności (szybki przelew bądź przelew tradycyjny) i podaj dane potrzebne do realizacji zamówienia. 

Sklep internetowy jest zabezpieczony certyfikatem bezpieczeństwa SSL, bezpieczeństwo płatności zapewnia firma Przelewy24. 

Jeśli masz trudności z dokonaniem zakupów online, poproś o pomoc najbliższych. 

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Szukasz kolejnych wyzwań dla umysłu? Polecamy również – Mózg w podróży na krańce Ziemi.

W zestawie Mózg w podróży na krańce Ziemi łączymy odkrywanie różnych zakątków świata z gimnastyką umysłu. Tłem ćwiczeń, łamigłówek oraz zadań będą kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów. 

Według Lao-Tzu „najdłuższa podróż rozpoczyna się od jednego kroku”. Zapraszam na wspólną podróż, która pozwoli nam lepiej poznać świat, w którym żyjemy oraz zapewni rozrywkę i wyzwania dla umysłu. 

Mózg w podróży na krańce Ziemi

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

Przeczytaj również:

6 SPOSOBÓW, BY TRENOWAĆ PAMIĘĆ W WIEKU 60+

Ostatnia aktualizacja: 2.2023

You may also like

Leave a Comment

Skip to content