fbpx

Sprawny umysł na lata

Karate dla seniora: Trening #1 (rozgrzewka, właściwa pozycja)

by Piotr Łącki

Sensei Mateusz Szymkowiak z Akademii Fudoshin zaprasza na pierwszy trening karate dla seniora. Potrzebujesz jedynie luźnego stroju i nieco miejsca wokół siebie 🙂

Karate dla seniora – co to za cykl?

Poprzez cykl „Karate dla seniora” chcemy popularyzować karate wśród osób 60+ oraz pokazać, że może to być ciekawy sposób dbania o sprawność fizyczną na emeryturze.

Wspólnie z Akademią Karate Fudoshin przygotowaliśmy cztery treningi karate. Ich intensywność dostosowaliśmy do możliwości osób 60+. Nagrania trwają około 20 minut.

Każdy kolejny trening wprowadza nowe elementy i techniki. Stopniowo będziemy pogłębiali Waszą wiedzę o podstawach karate. Dla utrwalenia, warto co jakiś czas wracać do wcześniejszych nagrań.

Polub stronę psychologdlaseniora.pl na FB i bądź na bieżąco. 

Karate dla seniora: Trening #3 z senesiem Mateuszem Szymkowiakiem
Karate dla seniora: Trening #3

 

Karate dla seniora – czy to na pewno dla mnie? 

Jeśli masz wątpliwości, czy trening karate jest dla Ciebie, zapraszamy do przeczytania wywiadu, który zainaugurował cykl “Karate dla seniora”. 

W jego ramach sensei Mateusz Szymkowiak z Akademii Fudoshin opowiedział o  treningach karate w wieku 60+, ich bezpieczeństwie, wprowadzeniu ciała i umysłu w stan czujnego relaksu oraz dobrodziejstwach zielonej herbaty. Pełną treść artykułu możesz znaleźć tutaj

Karate w wieku 60+

Czas z wnukami

Karate dla seniora: Trening #1

Nasz pierwszy trening trwa niemal 20 minut. Ustaw ekran tak, aby dobrze widzieć nagranie i mieć wystarczająco miejsca do ćwiczeń.

Trening #1 zawiera rozgrzewkę. Bardzo ważnym elementem tego treningu będzie poznanie właściwej pozycji, będącej podstawą do uczenia się technik karate. 

W nagraniu pojawią się również liczebniki i kilka zwrotów w języku japońskim. W najbliższym czasie na stronie pojawi się osobny wpis, który pomoże Wam je opanować. 

Zapraszam na trening z senseiem Mateuszem Szymkowiakiem! 🙂

Mateusz Szymkowiak – absolwent AWF we Wrocławiu. Od 20 lat trenuje karate, od 13 prowadzi treningi. Posiada drugi dan. Założyciel Akademii Fudoshin, w której trenują dzieci, młodzież i dorośli. 

Jego celem jest stworzyć miejsce spotkań, w którym, poza nauką karate, ludzie nawiązują i rozwijają relacje. Akademia organizuje wiele spotkań, wspólnych wyjść i wyjazdów.  

Dojo Akademii Fudoshin znajduje się na wrocławskim Psim Polu, przy ul. Inflanckiej 4

Zapraszamy do polubienia Akademii Fudoshin na Facebooku i Instagramie. Nagrania z treningami karate dla różnych grup wiekowych znajdziesz na YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

Przeczytaj również:

Karate dla seniora?! Czy to się może udać?

You may also like

Leave a Comment

Skip to content