fbpx

Karate dla seniora – wszystkie treningi

by Piotr Łącki
Karate dla seniora: Trening #3 z senesiem Mateuszem Szymkowiakiem

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o aktywność fizyczną, zebrałem w jednym artykule treningi karate przygotowane dla psychologdlaseniora.pl przez Senseia Mateusza Szymkowiaka.

Karate dla seniora – wszystkie treningi

Karate dla seniora – o czym warto wiedzieć?

Utrzymanie sprawności fizycznej i regularne ćwiczenie nie jest łatwym zadaniem. Według statystyk, jedynie 12% osób w wieku 60+ regularnie podejmuje aktywność fizyczną. Możesz dołączyć do tej grupy, a może od zawsze do niej należysz? 

Jeśli masz przerwę od aktywności fizycznej, być może w Twojej głowie pojawi się myśl, co powiedzą inni, rodzina i przyjaciele, gdy po wielu latach bez ćwiczeń fizycznych nagle zaczniesz trenować

Po prostu rób swoje, mając z tyłu głowy przekonanie, że regularne ćwiczenia są drogą do utrzymania sprawności fizycznej na lata. To jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz poczynić dla swojego zdrowia.

Przygotuj luźny strój, niekrępujący ruchów. Zadbaj, aby wokół siebie mieć przynajmniej 2 metry kwadratowe wolnej przestrzeni. Zdejmij skarpetki.  

Wykonywanie ćwiczeń na początku może sprawiać pewne trudności. Może pojawi się zwątpienie, wymówki. Nie zrażaj się nimi. Staraj się wykonywać powtórzenia w odpowiednim dla Ciebie tempie. Lepiej wykonać ćwiczenia wolniej i dokładniej niż szybko i bez zwrócenia uwagi na szczegóły. Z czasem zyskasz płynność ruchów. 

Z pewnością znasz wiele osób, które ruszają się niewiele. Zaproś ich do ćwiczeń w kolejnych tygodniach. Treningi będą pojawiały się na stronie w kolejne czwartki o 18:00. Polub stronę psychologdlaseniora.pl na FB i bądź na bieżąco. 

Bardzo ważna sprawa – przed podjęciem ćwiczeń fizycznych warto skonsultować się z lekarzem. Będzie mógł doradzić, jakie ćwiczenia byłyby wskazane w przypadku Twojego stanu zdrowia.

Karate dla seniora?! Czy to może się udać? 

Wywiad z Senseiem Mateuszem Szymkowiakiem

Czy karate może być formą aktywności ruchowej dla osób 60+? Jakie korzyści dla ciała i umysłu niesie ze sobą taki trening? O bezpieczeństwie, stanie czujnego relaksu oraz zielonej herbacie rozmawiałem z senseiem Mateuszem Szymkowiakiem z Akademii Fudoshin. 

Sensei Mateusz Szymkowiak zaprasza na wspólne treningi

KARATE DLA SENIORA: TRENING #1 (ROZGRZEWKA, WŁAŚCIWA POZYCJA)

KARATE DLA SENIORA: TRENING #2 (KIZAMI-ZUKI, GYAKU-ZUKI)

KARATE DLA SENIORA: TRENING #3 (PODSTAWOWE BLOKI)

KARATE DLA SENIORA: TRENING #4 (W PARKU)

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

Mateusz Szymkowiak – absolwent AWF we Wrocławiu. Od 20 lat trenuje karate, od 13 prowadzi treningi. Posiada drugi dan. Założyciel Akademii Fudoshin, w której trenują dzieci, młodzież i dorośli. 

Jego celem jest stworzyć miejsce spotkań, w którym, poza nauką karate, ludzie nawiązują i rozwijają relacje. Akademia organizuje wiele spotkań, wspólnych wyjść i wyjazdów.  

Dojo Akademii Fudoshin znajduje się na wrocławskim Psim Polu, przy ul. Inflanckiej 4

Zapraszamy do polubienia Akademii Fudoshin na Facebooku i Instagramie. Nagrania z treningami karate dla różnych grup wiekowych znajdziesz na YouTube.

Karate dla seniora – wszystkie treningi; publikacja: czerwiec 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Komentarze z Facebooka

You may also like

Leave a Comment