fbpx

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

by Piotr Łącki
Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas zastanawia się, jaki prezent sprawić najbliższym. Zamiast zwyczajowych słodkości, filiżanki, szalika czy pledu zadbaj o coś znacznie ważniejszego – lepszą pamięć. Dla najbliższych polecam prezenty skłaniające do myślenia.

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Zestaw pozwala ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchowąWięcej o publikacji możesz przeczytać w tym artykule.

Publikacja została zaprojektowana specjalnie, by ułatwić wypełnianie ćwiczeń osobom starszym (duża czcionka, format A4, wytrzymała oprawa szyto-klejona). Z myślą o Waszych najbliższych na początku zostały opisane wskazówki, jak efektywnie ćwiczyć umysł na emeryturze.

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

Mózg w podróży na krańce Ziemi

W zestawie Mózg w podróży na krańce Ziemi łączymy odkrywanie różnych zakątków świata z ćwiczeniem umysłu. Tłem łamigłówek i zadań są kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów. 

Zestaw zawiera aż 100 ćwiczeń o różnym poziomie trudności i zapewni kilkanaście godzin wyzwań intelektualnych. W tym wypadku poprzeczka postawiona jest nieco wyżej niż w zestawie 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+. Mózg w podróży na krańce Ziemi jest pomyślany jako jego kontynuacja. Więcej o publikacji możesz przeczytać w tym artykule.

Publikacja jest dostosowana do potrzeb osób starszych (duża czcionka, format A4, wytrzymała oprawa szyto-klejona) oraz zawiera praktyczne porady, jak skutecznie z jej pomocą ćwiczyć umysł.

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

Żyj pełnią życia!

Jeśli uznacie, że samo ćwiczenie umysłu to za mało i chcecie podarować do tego książkę, która szerzej opisuje, jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową w wieku 60+, bardzo polecam Żyj pełnią życia.

Książka opisuje cztery obszary, w których warto być aktywnym, aby utrzymać formę psychofizyczną oraz przeciwdziałać procesom starzenia się. Jest efektem doświadczenia psychologicznej pracy z osobami 60+. Więcej o książce można przeczytać w tym artykule. We wpisie znajdziesz link, pozwalający zajrzeć do jej wnętrza.

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

Zestawy książek psychologicznych dla babci i dziadka

Wszystkie publikacje można również nabyć w pakietach. Sprawny umysł koncentruje się na dostarczeniu wyzwań umysłowych dla osób 60+. Aktywnie w wieku 60+ przekazuję do tego wiedzę, jak aktywnie zadbać o jakość życia na emeryturze.

PAKIET SPRAWNY UMYSŁ

200 ćwiczeń umysłowych. Od łatwych (na rozgrzewkę), poprzez średniozaawansowane, aż do trudnych, których wypełnienie będzie wymagało większej ilości czasu. Przy regularnym wypełnianiu ćwiczeń (polecam 30 minut dziennie) pakiet zapewnia rozrywki umysłowe na kilka miesięcy.

Ćwiczenia umysłowe na Dzień Babci i Dziadka

PAKIET AKTYWNIE W WIEKU 60+

Praktycznie przekazana wiedza, różnorodne ćwiczenia oraz użyteczne podsumowania i inspiracje do dalszego rozwoju pomagają w utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+.

Książki na Dzień Babci i Dziadka

Jak zamówić łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka?

Wszystkie publikacje możesz zakupić bezpośrednio na stronie psychologdlaseniora.pl/sklep.

Zamówienia pakujemy w 24h od zaksięgowania wpłaty.

Kto jest autorem publikacji? 

Piotr Łącki – absolwent psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie psychologiczne zbierał w czasie stypendiów w Austrii i Niemczech oraz pracy w Polsce. 

Warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne prowadzi od 2013 roku na terenie całej Polski. W tym czasie współpracował z ponad 30 instytucjami senioralnymi. 

Autor publikacji psychoedukacyjnych, zestawów ćwiczeń umysłowych oraz twórca portalu psychologdlaseniora.pl. 

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment