fbpx

Czas z wnukami

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

by Piotr Łącki
Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas zastanawia się, jaki prezent sprawić najbliższym. Zamiast zwyczajowych słodkości, filiżanki, szalika czy pledu zadbaj o coś znacznie ważniejszego – lepszą pamięć. Dla najbliższych polecam prezenty skłaniające do myślenia.

Łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Zestaw pozwala ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchowąWięcej o publikacji możesz przeczytać w tym artykule.

Publikacja została zaprojektowana specjalnie, by ułatwić wypełnianie ćwiczeń osobom starszym (duża czcionka, format A4, wytrzymała oprawa szyto-klejona). Z myślą o Waszych najbliższych na początku zostały opisane wskazówki, jak efektywnie ćwiczyć umysł na emeryturze.

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

Miesięczne wyzwanie dla umysłu ebook

Mózg w podróży na krańce Ziemi

W zestawie Mózg w podróży na krańce Ziemi łączymy odkrywanie różnych zakątków świata z ćwiczeniem umysłu. Tłem łamigłówek i zadań są kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów. 

Zestaw zawiera aż 100 ćwiczeń o różnym poziomie trudności i zapewni kilkanaście godzin wyzwań intelektualnych. W tym wypadku poprzeczka postawiona jest nieco wyżej niż w zestawie 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+. Mózg w podróży na krańce Ziemi jest pomyślany jako jego kontynuacja. Więcej o publikacji możesz przeczytać w tym artykule.

Publikacja jest dostosowana do potrzeb osób starszych (duża czcionka, format A4, wytrzymała oprawa szyto-klejona) oraz zawiera praktyczne porady, jak skutecznie z jej pomocą ćwiczyć umysł.

Mózg w podróży na krańce Ziemi

Trening umysłu na emeryturze

Co zawiera książka?
– 100 różnorodnych i niebanalnych ćwiczeń – kilkanaście godzin inspirujących wyzwań umysłowych.
– Miesięczne wyzwanie dla umysłu – zadania umysłowe na 28 dni. Sprawdź się w ramach czterotygodniowego treningu!
– Karty wiedzy – wskazówki (nie tylko psychologiczne), które pomogą utrzymać umysł w formie. Stymulacja do działania każdego dnia.

Trening umysłu na emeryturze
Trening umysłu na emeryturze

Ćwiczenia pamięci dla seniorów. I nie tylko!

Dlaczego warto kupić „Ćwiczenia pamięci dla seniorów. I nie tylko!” ?

 Ćwiczenia drogą do sprawności – nie ma innego sposobu ani drogi na skróty. Już Leonardo da Vinci zauważył, że umysł psuje się bez ćwiczenia.

 Różnorodne zadania –każdy znajdzie coś dla siebie.

 Kompleksowe podejście –zadbasz nie tylko o pamięć, ale również o koncentrację, myślenie, uwagę, umiejętności matematyczne, językowe, manualne i koordynację wzrokowo-ruchową.

– Mózg lubi nowości – proponowany trening dostarczy Ci nowych bodźców, dzięki którym Twój mózg będzie pracować na pełnych obrotach. Rozwiązywanie zadań tylko jednego typu (np. krzyżówek) na to nie pozwala.

 Impuls do działania – jeśli chcesz coś zmienić i szukasz inspiracji, to właśnie tu je znajdziesz. Wskazówki zawarte w książce dostarczą Ci wiedzy i powiedzą, jak zrobić pierwszy krok.

– Przejrzysty układ treści – jedna strona zawiera jedno ćwiczenie.

– Dostosowane do potrzeb – duża czcionka oraz format A4 pozwalają na komfortowe korzystanie z treningu.

– Miło spędzony czas – ćwiczenia zapewniają dużo radości i zabawy, a ponadto pozwalają oderwać się od codziennych trosk, co jest szczególnie ważne w trakcie pandemii.

Ćwiczenia pamięci dla seniorów. I nie tylko!

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

Książka zawiera trening umysłu dla osób w wieku 60+ podzielony na 52 tygodnie. Oprócz ćwiczeń znajdziesz w niej praktyczne wskazówki jak kompleksowo zadbać o siebie – aktywność fizyczna, świadome odżywianie, dobry sen, nazywanie emocji, odpoczynek, uczenie się i doświadczanie nowych rzeczy to elementy, które będziemy wkomponowywać w nasz trening.

Każdego tygodnia, od poniedziałku do piątku, będą czekały na Ciebie nowe ćwiczenia i łamigłówki. Niektóre zadania będą wymagały Twojego zaangażowania w weekend.

Podejmując wysiłek poznawczy i ucząc się nowych rzeczy, stymulujesz powstawanie nowych połączeń w mózgu.

Podręczny format książki sprawia, że łatwo będzie Ci zabrać ją z sobą, gdy wyjeżdżasz bądź masz zaplanowanych dużo aktywności poza domem. A duża czcionka pozwala na wygodne rozwiązywanie zadań Odpowiedzi do ćwiczeń znajdują się na końcu każdego tygodnia.

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

Jak zamówić łamigłówki i ćwiczenia umysłowe dla babci i dziadka?

Wszystkie publikacje możesz zakupić bezpośrednio na stronie psychologdlaseniora.pl/sklep.

Kto jest autorem publikacji? 

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor ośmiu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych. Więcej o autorze tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment

Skip to content