fbpx

Sprawny umysł na lata

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #4: SPORT

by Piotr Łącki

Pół godziny dla umysłu: SPORT to czwarty zestaw ćwiczeń, który pomaga utrzymać sprawność umysłową. Tym razem przygotowałem łamigłówki dla fanów sportu. Z zestawu zapewne ucieszą się panowie 🙂

Pół godziny dla umysłu – co to za cykl?

Mózg, aby odpowiednio funkcjonować, potrzebuje wyzwań. Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi. Zapraszam na zestaw ćwiczeń do pobrania i samodzielnego wypełnienia.

Celem cyklu jest popularyzowanie ćwiczeń, które pomagają utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+ na możliwie najwyższym poziomie.

W ramach cyklu „Pół godziny dla umysłu” będą pojawiały się zadania, których celem jest ćwiczenie pamięci i innych funkcji poznawczych mózgu.

Łamigłówki są tak przygotowane, żeby ich wypełnienie nie zajęło dłużej niż 30 minut. Jestem pewny, że każdy jest w stanie wygospodarować tyle czasu w ciągu dnia.

Wszystkie zadania, łamigłówki i ćwiczenia, które pojawią się w ramach niniejszego cyklu, będą bezpłatnie dostępne do pobrania tutaj.

Najnowsze informacje o kolejnych artykułach na stronie psychologdlaseniora.pl znajdziesz na Facebooku. Polub i bądź na bieżąco!

10 zadań umysłowych dla dorosłych

 

Pół godziny dla umysłu – dlaczego warto ćwiczyć?

Wielu negatywnym procesom osłabiania się naszego umysłu z wiekiem jesteśmy w stanie przeciwdziałać, ale tylko wtedy, gdy będziemy stawiali nowe wyzwania przez naszym umysłem.

Taki jest cel przygotowanego zestawu ćwiczeń. Więcej informacji o utrzymaniu sprawności umysłowej znajdziesz w dziale Sprawność umysłowa.

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #4: SPORT. Kliknij w obrazek i pobierz cały zestaw ćwiczeń.

Czas z wnukami

Pół godziny dla umysłu: SPORT

Ćwiczenia możesz pobrać klikając TUTAJ lub w obrazek powyżej. Najlepiej je wydrukować i wypełnić samodzielnie w wersji papierowej.

Zachęcam do dzielenia się ćwiczeniami i przekazywania ich innym osobom, które mogą być zainteresowane tego typu rozrywką umysłową. Im więcej osób skorzysta z przygotowanego zestawu zagadek, tym lepiej.

Dajcie znać, jak Wam poszło! Trzymam kciuki!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

Pół godziny dla umysłu:Sport. Publikacja: kwiecień 2020.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content