fbpx

Sprawny umysł na lata

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

by Piotr Łącki
Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Eksperci porównują mózg do mięśnia, który potrzebuje treningu, aby pozostać w formie. Mózg posiada niezwykłą właściwość, która pozwala na nieustanne tworzenie nowych połączeń między neuronami, jednocześnie jednak tracąc te, które nie są używane. Jak wspomóc utrzymanie sprawności umysłowej seniorów? Polecamy zestawy ćwiczeń umysłowych psychologa Piotra Łąckiego.

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Ćwiczenia umysłowe na emeryturze

Dbanie o sprawność fizyczną przychodzi wielu osobom 60+ w sposób naturalny. Każdy, mniej lub bardziej świadomie, wie, że spacery pozytywnie wpływają na samopoczucie, a regularny ruch pozwoli utrzymać mobilność w zaawansowanym wieku. 

Mózg, aby odpowiednio funkcjonować, również potrzebuje wyzwań. Szczególnie po zakończeniu życia zawodowego ilość momentów aktywizowania naszego umysłu spada. Bardzo często aktywność umysłowa ogranicza się do rozwiązywania krzyżówek, które w większości nie pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału mózgu. 

Prowadząc treningi pamięci, warsztaty i wykłady psychologiczne, namawiam uczestników do przeznaczenia pół godziny każdego dnia na ćwiczenie umysłu. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi.

Efektem mojej pracy jest pięć zestawów ćwiczeń umysłowych. Więcej informacji o nich znajdziesz poniżej.

Ćwiczenia umysłowe dla seniorów

 

Ćwiczenia umysłowe dla seniorów – informacja o publikacjach

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+ – rozwiązując zadania, będziesz ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację.

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok – ćwiczenia i wyzwania umysłowe na cały rok. Książka podzielona jest na 52 tygodnie, a podręczna forma pomaga zabrać ćwiczenia ze sobą.

Ćwiczenia pamięci dla seniorów. I nie tylko! – zestaw 100 ćwiczeń, które mobilizują umysł do działania. Różnorodne zadania i łamigłówki ćwiczą szerokie spektrum procesów poznawczych. Zróżnicowany poziom ćwiczeń (łatwe, średnio trudne, trudne) sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Trening umysłu na emeryturze – najbardziej kompleksowa publikacja psychologa Piotra Łąckiego. Pozwala wszechstronnie zadbać o formę umysłową, inspiruje do działania i pozwala miło spędzić czas.

Mózg w podróży na krańce Ziemi – na kartach tego zestawu odbędziemy podróż, w czasie której połączymy odkrywanie różnych zakątków świata z gimnastyką umysłu. Tłem ćwiczeń, łamigłówek oraz zadań będą kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów.

Piotr Łącki psycholog dla seniora
Piotr Łącki psycholog dla seniora

Czas z wnukami

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Specjalnie dla instytucji senioralnych, domów pomocy społecznej, klubów i centrów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, organów samorządowych, organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych mamy dedykowaną ofertę, która pozwoli nabyć zestawy ćwiczeń umysłowych ze zniżką oraz darmową dostawą. Wysokość rabatu zależy od ilości zamówionych egzemplarzy i może sięgnąć nawet 35%. 

Zestawy ćwiczeń znajdą zastosowanie w trakcie zajęć treningu umysłu, stanowią świetne uzupełnienie projektów edukacyjnych i działań poprawiających jakość życia osób 60+. Regularne wypełnianie ćwiczeń pomaga dłużej zostać w formie oraz wspomaga przeciwdziałanie ewentualnym chorobom neurodegeneracyjnym.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele instytucji i organizacji senioralnych musiało odwołać regularnie prowadzone zajęcia dla osób 60+. Część z nich przeniosła działania do Internetu. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z interaktywnych zajęć. Zestawy ćwiczeń umysłowych świetnie sprawdzą się jako narzędzie pracy indywidualnej. Zamieszczone na końcu publikacji rozwiązania pozwalają sprawdzić efekty swojej pracy. 

Uzupełnieniem zestawów ćwiczeń umysłowych jest książka Żyj pełnią życia! o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+. Publikacja stanowi przystępne podsumowanie wiedzy z różnych dziedzin (m.in. psychologia, medycyna, dietetyka, gerontologia). Jest efektem pracy psychologa Piotra Łąckiego z różnymi grupami senioralnymi.

Zapraszamy do kontaktu na adres: kontakt@psychologdlaseniora.pl. W wiadomości prosimy o informację, która publikacja Państwa interesuje (100 ćwiczeń…; Mózg w podróży…; czy pakiet publikacji), wielkości zamówienia oraz sposobie płatności (przelew vs przesyłka za pobraniem). W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo informację o rabacie. 

Ćwiczenia umysłowe dla seniorów – kup e-booka dla swojej instytucji

Wiosną wydałem ebook z ćwiczeniami umysłowymi na cały miesiąc. Możesz znaleźć go tutaj.

Miesięczne Wyzwanie Umysłówe dla osób w wieku 60+

Interesują Państwa wykłady i warsztaty psychologiczne? 

Oferta wykładów i warsztatów psychologicznych dla seniorów w 2023 roku

Psychologiczne wykłady online dla seniorów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

You may also like

Leave a Comment

Skip to content