fbpx

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

by Piotr Łącki
Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Eksperci porównują mózg do mięśnia, który potrzebuje treningu, aby pozostać w formie. Mózg posiada niezwykłą właściwość, która pozwala na nieustanne tworzenie nowych połączeń między neuronami, jednocześnie jednak tracąc te, które nie są używane. Jak wspomóc utrzymanie sprawności umysłowej seniorów? Polecamy zestawy ćwiczeń umysłowych psychologa Piotra Łąckiego.

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Ćwiczenia umysłowe na emeryturze

Dbanie o sprawność fizyczną przychodzi wielu osobom 60+ w sposób naturalny. Każdy, mniej lub bardziej świadomie, wie, że spacery pozytywnie wpływają na samopoczucie, a regularny ruch pozwoli utrzymać mobilność w zaawansowanym wieku. 

Mózg, aby odpowiednio funkcjonować, również potrzebuje wyzwań. Szczególnie po zakończeniu życia zawodowego ilość momentów aktywizowania naszego umysłu spada. Bardzo często aktywność umysłowa ogranicza się do rozwiązywania krzyżówek, które w większości nie pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału mózgu. 

Prowadząc treningi pamięci, warsztaty i wykłady psychologiczne, namawiam uczestników do przeznaczenia pół godziny każdego dnia na ćwiczenie umysłu. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi.

Efektem mojej pracy są dwa zestawy ćwiczeń umysłowych – 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+ oraz Mózg w podróży na krańce Ziemi. Każdy z nich to kilkanaście godzin umysłowych wyzwań. Wspólnie tworzą pakiet Sprawny umysł

Ćwiczenia umysłowe dla seniorów – informacja o publikacjach

– Zestaw 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+ – rozwiązując zadania, seniorzy będą ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. W niektórych zadaniach nieodzowna będzie kreatywność czy odwołanie się do posiadanej wiedzy. 

– Zestaw Mózg w podróży na krańce Ziemi–na kartach tego zestawu odbędziemy podróż, w czasie której połączymy odkrywanie różnych zakątków świata z gimnastyką umysłu. Tłem ćwiczeń, łamigłówek oraz zadań będą kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów.

Pakiet Sprawny umysł

Ćwiczenia umysłowe dla instytucji senioralnych

Specjalnie dla instytucji senioralnych, domów pomocy społecznej, klubów i centrów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, organów samorządowych, organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych mamy dedykowaną ofertę, która pozwoli nabyć zestawy ćwiczeń umysłowych ze zniżką oraz darmową dostawą. Wysokość rabatu zależy od ilości zamówionych egzemplarzy i może sięgnąć nawet 35%. 

Zestawy ćwiczeń znajdą zastosowanie w trakcie zajęć treningu umysłu, stanowią świetne uzupełnienie projektów edukacyjnych i działań poprawiających jakość życia osób 60+. Regularne wypełnianie ćwiczeń pomaga dłużej zostać w formie oraz wspomaga przeciwdziałanie ewentualnym chorobom neurodegeneracyjnym.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele instytucji i organizacji senioralnych musiało odwołać regularnie prowadzone zajęcia dla osób 60+. Część z nich przeniosła działania do Internetu. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z interaktywnych zajęć. Zestawy ćwiczeń umysłowych świetnie sprawdzą się jako narzędzie pracy indywidualnej. Zamieszczone na końcu publikacji rozwiązania pozwalają sprawdzić efekty swojej pracy. 

Uzupełnieniem zestawów ćwiczeń umysłowych jest książka Żyj pełnią życia! o utrzymaniu sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+. Publikacja stanowi przystępne podsumowanie wiedzy z różnych dziedzin (m.in. psychologia, medycyna, dietetyka, gerontologia). Jest efektem pracy psychologa Piotra Łąckiego z różnymi grupami senioralnymi.

Zapraszamy do kontaktu na adres: kontakt@psychologdlaseniora.pl. W wiadomości prosimy o informację, która publikacja Państwa interesuje (100 ćwiczeń…; Mózg w podróży…; Żyj pełnią życia! czy pakiet publikacji), wielkości zamówienia oraz sposobie płatności (przelew vs przesyłka za pobraniem). W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo informację o rabacie. 

Aktywnie w wieku 60+

Ćwiczenia umysłowe dla seniorów – kup e-booka dla swojej instytucji

Oba zestawy ćwiczeń dostępne są również jako e-book. Ta wersja publikacji jest przeznaczona dla instytucji, organizacji pozarządowych, firm oraz psychologów i edukatorów senioralnych. 

Dostępnych jest kilka licencji uzależnionych od ilość pobrań/udostępnień (100, 200, 500,1000). Interesuje Państwa licencja instytucjonalna? Prosimy o wiadomość na kontakt@psychologdlaseniora.pl, aby dowiedzieć się więcej.

Interesują Państwa wykłady i warsztaty psychologiczne? 

Oferta wykładów i warsztatów psychologicznych dla seniorów w 2020 roku

Psychologiczne wykłady online dla seniorów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

You may also like

Leave a Comment