fbpx

Sprawny umysł na lata

Pakiet „Sprawny umysł”

by Piotr Łącki
Pakiet "Sprawny umysł"

Pakiet dla seniora „Sprawny umysł” to 200 ćwiczeń umysłowych, czyli kilkadziesiąt godzin intelektualnych wyzwań. Zadbaj o pamięć i inne procesy poznawcze już dziś!

Pakiet „Sprawny umysł”

Co wchodzi w skład pakietu „Sprawny umysł?”

W skład pakietu wchodzą 2 publikacje:

– Zestaw 100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+ – rozwiązując zadania, będziesz ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. W niektórych zadaniach nieodzowna będzie Twoja kreatywność czy odwołanie się do posiadanej wiedzy.

100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+

 

– Zestaw Mózg w podróży na krańce Ziemi na kartach tego zestawu odbędziemy podróż, w czasie której połączymy odkrywanie różnych zakątków świata z gimnastyką umysłu. Tłem ćwiczeń, łamigłówek oraz zadań będą kraje, kultury, języki ze wszystkich kontynentów.

Mózg w podróży na krańce Ziemi

Czas z wnukami

Dlaczego warto kupić pakiet „Sprawny umysł”? 

Zadbanie o sprawność umysłową to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji po przejściu na emeryturę – pomaga dłużej zostać w formie oraz wspomaga przeciwdziałanie ewentualnym chorobom neurodegeneracyjnym. Warto poświęcić na to 30 minut dziennie. 

Ilość wyzwań dla umysłu spada wraz z zakończeniem pracy zawodowej. Każdego dnia daj  „spocić się swojemu umysłowi”, wypełniając ćwiczenia przygotowane przez psychologa.

Nasz mózg, aby pracować optymalnie, potrzebuje nowych wyzwań. Rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń pozwala w pełni wykorzystać potencjał umysłu. 

Komu polecam pakiet „Sprawny umysł”? 

1. Osobom na emeryturze, które po zakończeniu pracy zawodowej mają zdecydowanie mniej okazji, by wysilić umysł

2. Osobom, które od lat rozwiązują krzyżówki, większość haseł wpisują automatycznie, ale do tej pory nie próbowały dbać o umysł w inny sposób; 

3. Osobom 60+, które dobrze funkcjonują poznawczo, ale pragną zrobić coś więcej, by utrzymać ten stan. 

4. Seniorom, którzy chcą przeciwdziałać wystąpieniu chorób neurodegeneracyjnych

5. Wszystkim, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym – poznać nowe sposoby dbania o umysł oraz dowiedzieć się czegoś nowego o innych krajach i kulturach.

„Sprawny umysł” w wieku 60+. Co będziemy ćwiczyć? 

Przygotowane zadania i łamigłówki uwzględniają różne procesy poznawcze. Będziemy ćwiczyć pamięć, uwagę, koncentrację, myślenie, zdolności językowe, umiejętności matematyczne, manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. W niektórych zadaniach nieodzowna będzie Twoja kreatywność czy odwołanie się do posiadanej wiedzy.

 
Ćwiczenia w zestawach są na różnym poziomie trudności – od łatwych (na rozgrzewkę), poprzez średniozaawansowane, aż do trudnych, których wypełnienie będzie wymagało większej ilości czasu.

Pakiet „Sprawny umysł” to świetny prezent dla rodziców, dziadków i osób, które chcą pozostać w formie.

Kto jest autorem publikacji? 

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor ośmiu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych. Więcej o autorze znajdziesz tutaj.

Piotr Łącki psycholog dla seniora
Piotr Łącki psycholog dla seniora

Pakiet „Aktywnie w wieku 60+” – oferta dla instytucji 

Zapraszam do kontaktu instytucje, urzędy, organizacje pozarządowe, kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku i parafie, które aktywnie działają na rzecz osób 60+.

Przy większych zamówieniach możliwe są zniżki nawet do 25% oraz darmowa dostawa. Zapraszam do kontaktu na adres: kontakt@psychologdlaseniora.pl

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – polub stronę psychologdlaseniora.pl na Facebooku!

You may also like

Leave a Comment

Skip to content