fbpx

Sprawny umysł na lata

Ćwiczenia fizyczne w domu na emeryturze

by Piotr Łącki
Ćwiczenia fizyczne w domu na emeryturze

Zadbać o formę fizyczną można bez wychodzenia z domu. Specjalnie dla Was przygotowałem abc treningów oraz wybrałem kilku trenerów, z którymi warto ćwiczyć w domowym zaciszu. 

Ćwiczenia fizyczne w domu na emeryturze

Abc treningów: 

A. Dostosuj trening do Twoich możliwości i stanu zdrowia. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. 

B. Zadbaj o luźny, niekrępujący ruchów strój, matę i odpowiednią ilość miejsca. 

C. Ćwicz we własnym tempie. Jeśli ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt dynamiczne bądź wykracza poza Twój zakres ruchu, trenuj na miarę swoich możliwości bądź odpuść niektóre ćwiczenia. 

D. Najważniejsza jest regularność – postaraj się gimnastykować 3 razy tygodniowo.

E. Trening ma być przyjemnością – spróbuj zajęć prowadzonych przez różnych trenerów. Znajdź takie, które najbardziej Ci odpowiadają. 

Ćwiczenia fizyczne w domu na emeryturze

Zdrowy kręgosłup z Pauliną (Trener Twojego Zdrowia)

Paulina Madej-Uchal przygotowała dla naszej społeczności treningi Zdrowy kręgosłup. Uczestnicy zajęć chwalili tempo i bardzo dobre wyjaśnienia ćwiczeń. Poniżej znajdziecie pierwszy trening. Na ten moment powstały trzy treningi. 

 

Łatwy trening z Martą (Codziennie Fit)

Marta Hennig ma niesamowitą energię. Treningi z serii STARTER będą odpowiednie dla osób, które miały długą przerwę od aktywności fizycznej, ale chcą zadbać o lepszą kondycję. 

Czas z wnukami

Gimnastyka z Olą

Bardzo polecam gimnastykę z Olą Żelazo. Tempo ćwiczeń dostosowane jest do możliwości osób w wieku 60+. Ponadto wiele z dostępnych treningów przygotowanych jest z myślą o osobach z nadwagą. 

Rozciąganie z Paulą (Trening Fitness)

Paula Piotrzkowska jest trenerką fitness. Na jej kanale można znaleźć wiele ćwiczeń dla początkujących. Gdy zaczniecie trenować, warto, byście pamiętali o rozciąganiu. 

Karate z Mateuszem (Akademia Karate Shotokan Fudoshin)

Jeśli jednak nie macie ochoty na klasyczne treningi fizyczne i chcielibyście spróbować czegoś nowego, bardzo polecam treningi karate z Senseiem Mateuszem. Zajęcia karate to tak naprawdę świetny trening ogólnorozwojowy, aktywizujący różne partie ciała. Przy okazji poznacie podstawowe techniki karate. Wspólnie z Akademią Karate Fudoshin przygotowaliśmy aż SIEDEM treningów! 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

Ćwiczenia fizyczne w domu na emeryturze, publikacja: kwiecień 2021.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content