fbpx

Sprawny umysł na lata

TEMAT MIESIĄCA: PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ (SIERPIEŃ 2020)

by Piotr Łącki
Przejście na emeryturę – co warto wiedzieć

Tematem przewodnim sierpnia będzie przejście na emeryturę. Specjaliści zajmujący się tym tematem, podkreślają istotność wcześniejszego przygotowania się na ten etap życia. Jak można to zrobić? O czym warto wiedzieć? Zapraszam do zapoznania się z zagadnieniami, które zostaną opisane na stronie w tym miesiącu.

TEMAT MIESIĄCA: PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ

Przejście na emeryturę stanowi według naukowców jeden z 10 najbardziej stresujących momentów w życiu. Z punktu widzenia utrzymania satysfakcji z życia po zakończeniu aktywności zawodowej, ważne jest stosowanie prewencyjnego przygotowania się na ten etap. 

W sierpniu przyjrzymy się przejściu na emeryturę z kilku perspektyw – naukowej, praktycznej oraz oddamy głos samym seniorom, którzy na moją prośbę podzielili się swoimi doświadczeniami, dotyczącymi aktywności na emeryturze. 

Do tego, jak co miesiąc, czekają na nas kolejne zadania umysłowe w ramach cyklu “Pół godziny dla umysłu w wieku 60+”. Poniżej znajdziecie pełny harmonogram sierpniowych artykułów. 

Co nas czeka w sierpniu 2020? Harmonogram artykułów

6.08 – 10 sposobów, by przygotować się na emeryturę

Co zrobić, aby oswoić się ze zmianą trybu życia, która czeka nas po zakończeniu aktywności zawodowej? Zapraszam na 10 sposobów, by lepiej przygotować się na emeryturę.

 

11.08 – Aktywnie na emeryturze – głos trójki seniorów

Zapraszam na opowieść trójki seniorów, którzy opowiedzieli o tym, jak wygląda ich aktywność na emeryturze. Bardzo dziękuję im za podzielenie się kawałkiem swojego życia.

Czas z wnukami

13.08 – 6 faz przechodzenia na emeryturę

Wdrożenie wygodnej i satysfakcjonującej rutyny jest podstawowym celem po zakończeniu życia zawodowego. Jakich etapów możemy doświadczyć po drodze? Zapraszam na 6 faz przechodzenia na emeryturę opisanych przez światowej sławy gerontologa Roberta Atchley’a. 

18.08 – Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #8: ZADANIA MATEMATYCZNE

Już starożytni nazywani matematykę królową nauk, Pitagoras zaś podkreślał, że to “liczby rządzą światem”. Pół godziny dla umysłu: ZADANIA MATEMATYCZNE to ósmy zestaw ćwiczeń, który pomaga utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+.

Zadania matematyczne dla seniorów

20.08 – Dobrze mieszkać na emeryturze

Komfort życia na emeryturze w znacznej mierze zależy od warunków, w jakich mieszkamy. Kiedy warto rozważyć zmianę mieszkania, czym jest aging in place, dlaczego warto mieszkać u siebie? O korzyściach, wyzwaniach oraz alternatywach mieszkaniowych w wieku 60+. 

jak dobrze mieszkać na emeryturze

27.08 – “Pomyślne starzenie się”

Termin “pomyślne starzenie się” oznacza dobre samopoczucie w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej w starszym wieku. Pod koniec XX wieku pojęcie to stało się jednym z podstawowych pojęć gerontologicznych. Co zrobić, by proces starzenia się przebiegał pomyślnie? Zapraszam do lektury.

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

TEMATY OSTATNICH MIESIĘCY:

LIPIEC 2020 – PODRÓŻE

CZERWIEC 2020 – NA ŁONIE NATURY

MAJ 2020 – DOBROSTAN W CZASACH KORONAWIRUSA

You may also like

Leave a Comment

Skip to content