fbpx

Sprawny umysł na lata

TEMAT MIESIĄCA: Dobrostan w czasach koronawirusa

by Piotr Łącki

Pandemia koronawirusa ciągle wpływa na naszą codzienność i sposób spędzania czasu. W tym szczególnym czasie skoncentrujemy się na dbaniu o formę fizyczną i zachowaniu dobrostanu psychicznego. Jakie artykuły i filmy pojawią się w maju 2020? 

TEMAT MIESIĄCA: Dobrostan w czasach koronawirusa

Pandemia koronawirusa ciągle wpływa na naszą codzienność i sposób spędzania czasu. Nadal obowiązują ograniczenia kontaktów społecznych i wiele osób spędza w domu więcej czasu niż zwykle. 

Wraz ze specjalistami przygotowałem artykuły, które pomogą lepiej poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą obecna sytuacja. 

Istotnym aspektem jest zadbanie o sprawność fizyczną. We współpracy z Akademią Fudoshin z Wrocławia przygotowaliśmy krótkie videotreningi karate dla osób 60+. Jeśli zastanawiasz się, czy karate to dobry pomysł, zapraszam na wywiad z senseiem Mateuszem Szymkowiakiem. 

Nie zaniedbujemy przy tym sfery psyche. Ilona Zakowicz wybrała dla nas pięć inspirujących książek, ja przygotowałem artykuł o radzeniu sobie ze stresem i tradycyjnie zapraszam na nowy zestaw ćwiczeń umysłowych. 

Co czeka nas w maju 2020? Harmonogram artykułów

7.05 – Karate dla seniorów?! Czy to może się udać? 

Czy karate może być formą aktywności ruchowej dla osób 60+? Jakie korzyści dla ciała i umysłu niesie ze sobą taki trening? O bezpieczeństwie, stanie czujnego relaksu oraz zielonej herbacie porozmawiam z senseiem Mateuszem Szymkowiakiem. Przeczytaj artykuł tutaj.

Karate dla seniora?! Czy to może się udać? 

 

12.05 – Biblioteka dojrzałego człowieka #2: ubogacające książki na wiosnę i lato

Pandemia koronawirusa ciągle wpływa na naszą codzienność i sposób spędzania czasu. Ciągle obowiązują ograniczenia kontaktów społecznych i wiele osób spędza w domu więcej czasu niż zwykle. 

W kolejnej odsłonie Biblioteki dojrzałego człowieka naszym przewodnikiem po świecie literatury będzie Ilona Zakowicz, założycielka literackiej grupy dyskusyjnej Cafe UTW. Wybrała dla nas pięć książek, które na różne sposoby poszerzą nasze spojrzenie na świat. 

Szczęśliwy mózg, Foto: Ilona Zakowicz

Czas z wnukami

14.05 – Karate dla seniorów: pierwszy trening

Absolutna nowość na psychologdlaseniora.pl! Zapraszam na pierwszy trening karate, który powstał we współpracy z Akademią Fudoshin. Na zajęcia zaprasza sensei Mateusz Szymkowiak. 

Sensei Mateusz Szymkowiak, Copyright: Mateusz Szymkowiak

19.05 – 8 sposobów na poradzenie sobie ze stresem

Samotność, niepewność oraz niepokój związany z wieloma sprzecznymi informacjami na temat koronawirusa sprawiają, że u wielu osób 60+ wzrasta poziom stresu. Jak radzić sobie z jego objawami? W artykule znajdziesz 8 sposobów na poradzenie sobie ze stresem. 

21.05 – Karate dla seniorów: drugi trening 

Zapraszam na drugi trening karate, który powstał we współpracy z Akademią Fudoshin. Poznacie dwa podstawowe uderzenia, występujące w karate. Na film zaprasza sensei Mateusz Szymkowiak. 

26.05 – Pół godziny dla umysłu: KONCENTRACJA

Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby „dać się spocić” naszemu mózgowi. 26.05 zapraszam na kolejny zestaw ćwiczeń do pobrania i samodzielnego wypełnienia.

28.05 –  Karate dla seniorów: trzeci trening 

Trzeci trening karate poprowadzi do nas sensei Mateusz Szymkowiak. Filmik powstał we współpracy z Akademią Fudoshin z Wrocławia. W ramach zajęć poznacie podstawowe bloki spotykane w karate.

Sensei Mateusz Szymkowiak w czasie treningu, Copyright: Mateusz Szymkowiak

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

W temacie koronawirusa przeczytaj również:

KRYZYS JAKO SZANSA, CZYLI CO DOBREGO MOŻE PRZYNIEŚĆ KORONAWIRUS? 

JAK RADZIĆ SOBIE W ODOSOBNIENIU? 7 PORAD DLA OSÓB 60+ W CZASACH KORONAWIRUSA

10 OSZUSTW W CZASACH KORONAWIRUSA. SENIORZE STRZEŻ SIĘ!

KWARANTANNA – PORADNIK DLA SENIORA

JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE – CYTATY O NADZIEI I PRZEZWYCIĘŻANIU TRUDNOŚCI

5 TWÓRCZYCH SPOSOBÓW NA SPĘDZENIE CZASU W DOMU

Dobrostan w czasach koronawirusa, publikacja: maj 2020.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content