fbpx

Sprawny umysł na lata

TEMAT MIESIĄCA: DLA CIAŁA I UMYSŁU W WIEKU 60+ (WRZESIEŃ 2020)

by Piotr Łącki
Dla ciała i umysłu w wieku 60+

Wrzesień będzie miesiącem, w którym zadbamy o sprawność fizyczną i umysłową wirtualnie. Trzy nowe videotreningi karate, wykład online oraz przedpremiera nowego zestawu ćwiczeń poznawczych dla ciekawych świata pozwolą spocić się naszym mięśniom oraz będą stanowiły wyzwanie dla umysłu.

TEMAT MIESIĄCA: DLA CIAŁA I UMYSŁU W WIEKU 60+ (WRZESIEŃ 2020)

Wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym zachęcamy do regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia fizyczne pozwalają m.in. na redukcję napięcia, lepsze dotlenienie mózgu i zwiększenie zasobów poznawczych, które przydadzą się, gdy rozwiązujemy trudne zadania umysłowe czy uczymy się czegoś nowego.  

W sierpniu mieliśmy przyjemność nagrać dla Was dwa nowe treningi w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu. Bardzo dziękuję Senseiowi Mateuszowi Szymkowiakowi z Akademii Karate Shotokan Fudoshin za przygotowanie treningów oraz Zarządowi Zieleni Miejskiej za udostępnienie nam ogrodu na nagranie poza godzinami otwarcia.

Prace nad nowym zestawem ćwiczeń umysłowych „Mózg w podróży na krańce Ziemi” wkraczają we wrześniu w ostatnią fazę. Łamigłówki, zadania i ćwiczenia dla ciekawych świata będą teraz łamane, składane i korygowane, by po fazie testowania trafić w Wasze ręce. Przedpremiera planowana jest na ostatni tydzień września, wersja drukowana będzie dostępna od października. Trzymajcie kciuki za prace na ostatniej prostej! 

Zanim nowy zestaw ćwiczeń poznawczych będzie dla Was dostępny, zapraszam w każdy poniedziałek o 18:00 na Facebooka, gdzie publikowana jest nowa zagadka umysłowa. Dotychczasowe zagadki możesz znaleźć tutaj. Jak co miesiąc opublikuję dla Was również kolejny bezpłatny zestaw ćwiczeń w ramach cyklu “Pół godziny dla umysłu”. We wrześniu zapraszam również na wykład online. Szczegóły poniżej 🙂 

Co nas czeka we wrześniu 2020? Harmonogram publikacji

10.09 – Karate dla seniora: Trening #5

Nie ma we Wrocławiu lepszego miejsca na nagranie treningu karate niż Ogród Japoński. Ta niewielka oaza ciszy i spokoju w Parku Szczytnickim przenosi nas pod względem estetycznym do Japonii, gdzie narodziło się karate. Premiera treningu na Facebooku będzie miała miejsce 9.09 o godzinie 9:00. Od czwartku trening będzie dostępny na stronie. 

 

15.09 – 10 wskazówek jak utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+ (wykład online, godz. 13:00)

Pytanie, jak utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+ bądź zmniejszyć ryzyko demencji, pojawia się bardzo często. Wiele osób zastanawia się, jak podejść do tego zagadnienia metodycznie. Zapraszam na wykład online, który będzie realizowany w ramach Wrocławskich Dni Seniora 2020. 

Czas z wnukami

17.09 – Karate dla seniora: Trening #6 

Szósty trening karate dla osób 60+ pozwoli nam raz jeszcze cieszyć się pięknem japońskiej sztuki ogrodowej. Premiera treningu na Facebooku będzie miała miejsce 16.09 o godzinie 9:00. Od czwartku trening będzie dostępny na stronie. 

22.09 – Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #9: UWAGA

Każdego miesiąca przygotowuje bezpłatny zestaw ćwiczeń umysłowych. W ten sposób staram się zachęcić do regularnego ćwiczenia różnych funkcji poznawczych. Pół godziny wystarczy, by dać “spocić się naszemu umysłowi”. Tym razem będziemy ćwiczyć uwagę, czyli umiejętność wyodrębniania z pola percepcyjnego istotnych elementów. 

24.09 – Karate dla seniora: Trening #7 (ćwiczenia z wnukami)

Tym razem Sensei Mateusz Szymkowiak przygotował dla nas specjalny trening, który można wykonać z wnukami. Przygotowane ćwiczenia pozwolą nie tylko zadbać o sprawność fizyczną, ale pozwolą na wspólne spędzenie czasu. 

29.09 – PRZEDPREMIERA: MÓZG W PODRÓŻY NA KRAŃCE ZIEMI 

Jako podróżnik odwiedziłem ponad 70 krajów na pięciu kontynentach. Poznawanie różnych kultur, uczenie się języków i odkrywanie niezwykłych miejsc stało się inspiracją do przygotowania ćwiczeń umysłowych dla osób ciekawych świata. Od 29.09 będzie można w ramach przedsprzedaży zamówić zestaw “Mózg w podróży na krańce Ziemi” w specjalnej cenie.

Mózg w podróży na krańce Ziemi

TEMATY OSTATNICH MIESIĘCY:

SIERPIEŃ 2020 – PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ

LIPIEC 2020 – PODRÓŻE 

CZERWIEC 2020 – NA ŁONIE NATURY 

MAJ 2020 – DOBROSTAN W CZASACH KORONAWIRUSA

DLA CIAŁA I UMYSŁU W WIEKU 60+. Publikacja: wrzesień 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone

You may also like

Leave a Comment

Skip to content