fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 17: Kaligrafia

by Piotr Łącki

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania. Jej nauka miała kształtować charakter oraz cierpliwość. Dziś, dzięki kaligrafii, będziecie mieli okazję poznać trzy języki. 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 17:

Kaligrafia

Przygotuj materiały do malowania. Najlepiej, jeśli uda Ci się zorganizować pędzelek, czarną farbę oraz kilka kartek papieru (blok rysunkowy bądź techniczny). Jeśli nie dysponujesz zestawem do malowania, możesz po prostu wziąć kartkę papieru oraz długopis bądź ołówek. 

Poniżej znajdziesz grafiki ze słowami w trzech językach – japońskim, hindi (oficjalny język Indii) oraz arabskim. Postaraj się najdokładniej, jak potrafisz, odwzorować kształt znaków. 

UWAGA! Pamiętaj, że w języku arabskim pisze się od prawej do lewej (a nie od lewej do prawej, jak np. w języku polskim). 

Pochwalcie się efektami Waszej pracy na stronie naszej społeczności na Facebooku.

Dlaczego warto wykonać te ćwiczenia? Kaligrafia pozwala m.in. na poprawę sprawności manualnej oraz usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową. 

Kaligrafia

Czas z wnukami

Kaligrafia

Kaligrafia
Newsletter

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 17: Kaligrafia, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content