fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 24: Zakupy w pamięci

by Piotr Łącki
Zakupy w pamięci

Umysł można ćwiczyć w każdym miejscu. Jak zrobić to w czasie zakupów? Podejmij dzisiejsze wyzwanie! 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 24:

Zakupy w pamięci

W czasie najbliższych zakupów policz w pamięci, ile zapłacisz za swoje sprawunki. Kolejne ceny produktów dodawaj do siebie w momencie umieszczania ich w koszyku zakupowym. 

Uzyskaną sumę zapisz przed wyłożeniem zakupów na taśmę. Rezultat porównaj z podsumowaniem na paragonie. Twoje zakupy powinny zawierać przynajmniej 10 produktów. 

Czas z wnukami

Dajcie znać, jak Wam poszło i jak duża była różnica pomiędzy Waszymi obliczeniami a zapłaconą kwotą. Możecie to zrobić na stronie naszej społeczności na Facebooku.

To zadanie warto wykonywać regularnie (przynajmniej raz w tygodniu). Aby podnieść trudność ćwiczenia, możesz wykonywać obliczenia w czasie dużych zakupów (powyżej 20 produktów). 

Newsletter

Przeczytaj również:

5 ĆWICZEŃ UMYSŁOWYCH POZA DOMEM

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 24: Zakupy w pamięci, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone

You may also like

Leave a Comment

Skip to content