fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 20: Muzyka klasyczna

by Piotr Łącki

W 20. dniu naszego wyzwania dla umysłu na emeryturze należy nam się nieco odpoczynku. Oddamy się relaksowi w rytm najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej. 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 20:

Muzyka klasyczna

Angielski powieściopisarz Aldous Huxley powiedział kiedyś, że „muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to, co niewyrażalne”. Muzyka działa na nas na różne sposoby – może uspokajać, poprawiać samopoczucie, czy, jak zauważył wspomniany autor, uczyć wrażliwości i poszerzać sposoby ekspresji siebie. 

W ramach dzisiejszego wyzwania zapraszam do tego, by zarezerwować sobie godzinę i spędzić ją z muzyką klasyczną. 

Jakiś czas temu przygotowałem artykuł, w którym znajdziesz 14 utworów, które należą do klasyki muzyki. Kliknij TUTAJ, a przejdziesz do wpisu, w którym możesz odtworzyć muzyczne dzieła sztuki. 

Napiszcie na stronie naszej społeczności na Facebooku, które utwory najbardziej przypadły Wam do gustu oraz które usłyszeliście po raz pierwszy. 

Muzyka klasyczna

Czas z wnukami

Newsletter

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 20: Muzyka klasyczna, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content