fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 16: Językowa stonoga

by Piotr Łącki

Dziś czeka na Was zadanie językowe. Będziemy budowali ciągi wyrazowe. Komu uda się zbudować najdłuższą językową stonogę? Zapraszam do zabawy! 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 16:

Językowa stonoga

Dzisiejsze zadanie występuje na dwóch poziomach trudności – łatwym i trudnym. Możesz na rozgrzewkę podjąć prostsze wyzwanie, a później przejść na wyższy poziom. Alternatywnie wybierz jeden z poziomów, który bardziej Ci odpowiada. 

Łatwy

Rozpocznij od wybrania jednego wyrazu. Niech to będzie słowo, które jako pierwsze przyjdzie Ci do głowy. Mi akurat do głowy przyszła „ANAKONDA”. Postaraj się jak najszybciej podawać kolejne słowa, stosując się do zasady, że ostatnia litera ostatniego wyrazu jest jednocześnie pierwszą literą nowego słowa, np. ANAKONDA – ATRAMENT – TRAWA itd. 

Na początek spróbuj zbudować ciąg złożony przynajmniej z 10 słów. Gdy to Ci się uda, możesz wydłużać słowną stonogę bez końca!

Trudny

Twoim zadaniem będzie zbudowanie językowej stonogi, przechodząc kolejno przez litery polskiego alfabetu (pomijamy Ą, Ć, Ę, Ł, Ó, Ś, X, Y, Ż, Ź), np. ARAB – BRZDĄC – CIELE itd. Możesz użyć przymiotników i prz

Nie zapomnijcie podzielić się Waszymi stonogami językowymi na stronie naszej społeczności na Facebooku. Jutro opublikuję moją listę. 🙂 Powodzenia! 

Czas z wnukami

Newsletter

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 16: Językowa stonoga, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content