fbpx

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #6: ELASTYCZNOŚĆ MYŚLENIA

by Piotr Łącki

Pół godziny dla umysłu: ELASTYCZNOŚĆ MYŚLENIA to szósty zestaw ćwiczeń, który pomaga utrzymać sprawność umysłową. Tym razem postaramy się wyjść poza utarte schematy myślenia i rozwijać jego giętkość.

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #6: ELASTYCZNOŚĆ MYŚLENIA

Pół godziny dla umysłu – co to za cykl?

Mózg, aby odpowiednio funkcjonować, potrzebuje wyzwań. Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby “dać się spocić” naszemu mózgowi. Zapraszam na zestaw ćwiczeń do pobrania i samodzielnego wypełnienia. 

Celem cyklu jest popularyzowanie ćwiczeń, które pomagają utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+ na możliwie najwyższym poziomie. 

W ramach cyklu “Pół godziny dla umysłu” będą pojawiały się zadania, których celem jest ćwiczenie pamięci i innych funkcji poznawczych mózgu. 

Łamigłówki są tak przygotowane, żeby ich wypełnienie nie zajęło dłużej niż 30 minut. Jestem pewny, że każdy jest w stanie wygospodarować tyle czasu w ciągu dnia. 

Wszystkie zadania, łamigłówki i ćwiczenia, które pojawią się w ramach niniejszego cyklu, będą bezpłatnie dostępne do pobrania tutaj

Najnowsze informacje o kolejnych artykułach na stronie psychologdlaseniora.pl znajdziesz na Facebooku. Polub i bądź na bieżąco!

Dlaczego warto ćwiczyć umysł?

Od początku mojej pracy z osobami 60+ jako psycholog staram się w czasie wykładów i warsztatów przekazać, jak ważne jest regularne stawianie wyzwań naszemu umysłowi.

Wielu negatywnym procesom osłabiania się z wiekiem naszego umysłu jesteśmy w stanie przeciwdziałać, ale tylko wtedy, gdy będziemy stawiali nowe wyzwania przez naszym umysłem

Zadbanie o sprawność umysłową to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji po przejściu na emeryturę – pomaga dłużej zostać w formie oraz wspomaga przeciwdziałanie ewentualnym chorobom neurodegeneracyjnym.

Więcej informacji o utrzymaniu sprawności umysłowej znajdziesz w dziale Sprawność umysłowa.

Pół godziny dla umysłu – co robiliśmy do tej pory?

Poniżej znajdziesz podsumowanie dotychczasowych zestawów ćwiczeń, które pojawiły się na stronie:

Zestaw #1: ĆWICZENIA JĘZYKOWE 
Zestaw #2: PAMIĘĆ
Zestaw #3: WIELKANOC
Zestaw #4: SPORT
Zestaw #5: KONCENTRACJA

Pół godziny dla umysłu: ELASTYCZNOŚĆ MYŚLENIA

Zestaw ćwiczeń możesz pobrać, KLIKAJĄC W TEN LINK

Najlepiej je wydrukować i wypełnić samodzielnie w wersji papierowej. 

Pakiet Sprawny umysł

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment