fbpx

Czas z wnukami

Podróże na emeryturze

by Piotr Łącki

Przygotowałem dla Was inspiracje do odkrywania najbliższej okolicy, Polski i Europy oraz do przygotowania własnej listy miejsc do odwiedzenia. Zanim udacie się w podróż, warto zadbać o powrót dobrych emocji (gościnny artykuł dr Bogny Bartosz) oraz dowiedzieć się, jak skuteczniej zapamiętywać imiona nowo poznanych osób. Co nas czeka w tym miesiącu? Dowiedz się poniżej! 

Podróże na emeryturze

8 artykułów o odkrywaniu nowych miejsc na emeryturze

5 krajów w Europie wartych zobaczenia na emeryturze 

Od czasów wejścia Polski do strefy Schengen podróżowanie po Europie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bazując na kilkunastu latach doświadczenia podróżniczego (ponad 80 odwiedzonych krajów), przygotowałem dla Was listę 5 krajów, które odwiedziłbym na Waszym miejscu w pierwszej kolejności. 

W stronę wakacji
Plaża w Nazare (Portugalia). Zdjęcie plecakpodroznika.pl

Miesięczne wyzwanie dla umysłu ebook

Rozpoznaj państwo po trzech słowach (QUIZ)

Zapraszam do wzięcia udziału w wakacyjnym quizie. Czy uda Ci się rozpoznać państwo po trzech słowach? Do rozpoznania są aż 24 kraje. Powodzenia!

Rozpoznaj państwo po trzech słowach

Skąd czerpać dobre emocje? 

Pandemia i to, co z nią związane, przytłoczyło nas, a dobre budujące emocje – radość, wdzięczność, zadowolenie – zostały przytłoczone lękiem, złością, niepewnością. Warto na powrót zadbać o dobre emocje. Niech to one nas wypełniają, krzepią i nam towarzyszą. W tekście będzie można znaleźć wskazówki psychologiczne, jak zadbać o swój stan psychiczny, jak wzmocnić pozytywne nastawienie i czerpać siłę z dobrych emocji. Na artykuł zaprasza dr Bogna Bartosz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Jak zapamiętać imię nowo poznanej osoby? 

Podróżowanie wiąże się z poznawaniem nowych ludzi. Wiele osób ma problem z zapamiętaniem imion nowo poznanych osób. Sytuacja taka zdarza się o wiele częściej, niż nam się pozornie wydaje, choć mało kto przyzna się do tego głośno. Zapraszam na 5 wskazówek, które pomogą temu zaradzić.

10 miejsc, do których chcesz pojechać na emeryturze

Każdy z nas ma w głowie jakieś miejsca, które chciałby odwiedzić albo podróżnicze marzenia. Zapraszam na artykuł o podróżowaniu pomimo przeciwności oraz do stworzenia własnej listy miejsc, do których chcecie pojechać na emeryturze.

10 miejsc, do których chcesz pojechać na emeryturze

7 ciekawych miast niedaleko Polski do odwiedzenia na emeryturze 

Niedaleko naszych granic można znaleźć przepiękne miasta o ciekawej historii i niezwykłej architekturze. Wiele z nich da się odwiedzić w ramach krótkiego wyjazdu. Jakie miejsca u naszych sąsiadów warto zobaczyć? Zapraszam na subiektywną listę miast wartych poznania. 

Opera we Lwowie

Przygotowanie wyjazdu na własną rękę na emeryturze 

Wiele miejsc można odwiedzić w ramach wyjazdu na własną rękę. O czym pamiętać i co przemyśleć? Czego się wystrzegać? Jakie pytania warto zadać sobie przed podróżą? Zapraszam na krótki przewodnik po wyjazdach na własną rękę na emeryturze. 

11 aplikacji na telefon, które ułatwią podróżowanie 

Podróżowanie staje się łatwiejsze dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne. Na rynku jest masa takich, które pomagają zaplanować pobyt, wynająć hotel, sprawdzić połączenia, odnaleźć się w nowym miejscu, wybrać najlepiej oceniane atrakcje i restauracje czy podzielić się zdjęciami. Zapraszam na podsumowanie 10 aplikacji na telefon, które ułatwią podróżowanie na emeryturze. 

Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco!

Newsletter

Podróże na emeryturze, publikacja: czerwiec 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania

You may also like

Leave a Comment

Skip to content