fbpx

W stronę wakacji

by Piotr Łącki

W czerwcu zajmiemy się przygotowaniem do wakacji. Wszystko wskazuje na to, że lato spędzimy bez większych ograniczeń, które mocno dały się nam we znaki od października do maja. Przygotowałem dla Was inspiracje do odkrywania najbliższej okolicy, Polski i Europy oraz do przygotowania własnej listy miejsc do odwiedzenia. Zanim udacie się w podróż, warto zadbać o powrót dobrych emocji (gościnny artykuł dr Bogny Bartosz) oraz dowiedzieć się, jak skuteczniej zapamiętywać imiona nowo poznanych osób. Co nas czeka w tym miesiącu? Dowiedz się poniżej! 

W stronę wakacji

8 artykułów o odkrywaniu nowych miejsc na emeryturze

10.06 – 5 krajów w Europie wartych zobaczenia na emeryturze 

Od czasów wejścia Polski do strefy Schengen podróżowanie po Europie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bazując na kilkunastu latach doświadczenia podróżniczego (ponad 80 odwiedzonych krajów), przygotowałem dla Was listę 5 krajów, które odwiedziłbym na Waszym miejscu w pierwszej kolejności. 

W stronę wakacji
Plaża w Nazare (Portugalia). Zdjęcie plecakpodroznika.pl

15.06 – Skąd czerpać dobre emocje? 

Pandemia i to, co z nią związane, przytłoczyło nas, a dobre budujące emocje – radość, wdzięczność, zadowolenie – zostały przytłoczone lękiem, złością, niepewnością. Warto na powrót zadbać o dobre emocje. Niech to one nas wypełniają, krzepią i nam towarzyszą. W tekście będzie można znaleźć wskazówki psychologiczne, jak zadbać o swój stan psychiczny, jak wzmocnić pozytywne nastawienie i czerpać siłę z dobrych emocji. Na artykuł zaprasza dr Bogna Bartosz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

17.06 – 10 miejsc, do których chcesz pojechać na emeryturze

Każdy z nas ma w głowie jakieś miejsca, które chciałby odwiedzić albo podróżnicze marzenia. Zapraszam na artykuł o podróżowaniu pomimo przeciwności oraz do stworzenia własnej listy miejsc, do których chcecie pojechać na emeryturze.

10 miejsc, do których chcesz pojechać na emeryturze

22.06 – Jak zapamiętać imię nowo poznanej osoby? 

Podróżowanie wiąże się z poznawaniem nowych ludzi. Wiele osób ma problem z zapamiętaniem imion nowo poznanych osób. Sytuacja taka zdarza się o wiele częściej, niż nam się pozornie wydaje, choć mało kto przyzna się do tego głośno. Zapraszam na 5 wskazówek, które pomogą temu zaradzić.

Zadbaj o pamięć już dziś!

Mega zestaw ćwiczeń umysłowych z darmową dostawą!

24.06 – 7 ciekawych miast niedaleko Polski do odwiedzenia na emeryturze 

Niedaleko naszych granic można znaleźć przepiękne miasta o ciekawej historii i niezwykłej architekturze. Wiele z nich da się odwiedzić w ramach krótkiego wyjazdu. Jakie miejsca u naszych sąsiadów warto zobaczyć? Zapraszam na subiektywną listę miast wartych poznania. 

Opera we Lwowie

29.06 – Przygotowanie wyjazdu na własną rękę na emeryturze 

Wiele miejsc można odwiedzić w ramach wyjazdu na własną rękę. O czym pamiętać i co przemyśleć? Czego się wystrzegać? Jakie pytania warto zadać sobie przed podróżą? Zapraszam na krótki przewodnik po wyjazdach na własną rękę na emeryturze. 

1.07 – Odkrywanie najbliższej okolicy. 7 porad, jak zorganizować krótki wyjazd 

Ciekawe miejsca można odnaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie okolicy, w której mieszkamy. Wiele z nich znajduje się w odległości godziny jazdy, co sprawia, że można wybrać się tam na jeden dzień. Zapraszam na 7 porad, jak zorganizować krótki wyjazd. 

6.07 – 10 aplikacji na telefon, które ułatwią podróżowanie 

Podróżowanie staje się łatwiejsze dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne. Na rynku jest masa takich, które pomagają zaplanować pobyt, wynająć hotel, sprawdzić połączenia, odnaleźć się w nowym miejscu, wybrać najlepiej oceniane atrakcje i restauracje czy podzielić się zdjęciami. Zapraszam na podsumowanie 10 aplikacji na telefon, które ułatwią podróżowanie na emeryturze. 

Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco!

W stronę wakacji, publikacja: czerwiec 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania

You may also like

Leave a Comment