W dwunastym dniu miesięcznego wyzwania dla umysłu na emeryturze zmierzymy się z chińską układanką wymyśloną ponad 3000 lat temu. Ciekawy jestem, czy uda Wam się odtworzyć wszystkie obrazki!
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze
W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie.
Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ?
Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!
Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.
Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.
Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ?
Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutaj. Zacznij od pierwszego dnia.
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 12:
Układamy tangram
Czym jest tangram?
Tangram to rodzaj chińskiej układanki, który składa się z siedmiu figur geometrycznych. Twoim zadaniem jest odtworzenie konkretnego obrazka przy użyciu wszystkich siedmiu części tangramu.
Trzy podstawowe zasady układania tangramu brzmią następująco:
– przy układaniu należy wykorzystać wszystkie siedem elementów,
– elementy nie mogą na siebie nachodzić,
– elementy można odwracać na drugą stronę.
Twoje dzisiejsze wyzwanie będzie złożone z trzech etapów:
1. Kliknij tutaj lub w poniższy obrazek i pobierz tangram. Wydrukuj tangram (najlepiej na grubszym papierze). W tym pliku znajdziesz obrazki, których ułożenie będzie Twoim zadaniem.
2. Rozpocznij od obrazków, na których zaznaczone są połączenia między poszczególnymi figurami. Ten etap nauki jest niezbędny, by w praktyce przyswoić zasady układania. Jeśli masz trudności, wróć do trzech podstawowych zasad układania tangramu, wymienionych powyżej.
3. Gdy poczujesz się pewnie w układaniu podstawowej wersji tangramu, proponuję podnieść poprzeczkę. Przejdź do układania obrazków, które nie mają zaznaczonych granic pomiędzy poszczególnymi figurami. Trzeba się nieraz nieźle nakombinować, by znaleźć właściwy układ siedmiu figur. Niekiedy możliwe są dwa rozwiązania!
Dajcie znać na stronie naszej społeczności, jak Wam poszło!
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 12: Układamy tangram, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.