To, co jemy, ma duży wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu. Jakie produkty warto wkomponować w swój codzienny jadłospis, by poprawić możliwości poznawcze?
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze
W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie.
Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ?
Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!
Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.
Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.
Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ?
Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutaj. Zacznij od pierwszego dnia.
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 11:
Odżywianie dla mózgu
Twoje dzisiejsze wyzwanie będzie składało się z dwóch części:
1. Zapoznaj się z artykułem Przez żołądek do mózgu na emeryturze. Znajdziesz w nim listę mózgowspomagaczy, czyli produktów, które korzystnie wpływają na pracę mózgu.
2. Z wymienionej tam listy wybierz przynajmniej dwa produkty, których nie spożywasz regularnie (a przy tym które są dostępne o tej porze roku). Dopisz je do własnej listy na najbliższe zakupy i wprowadź do swojego jadłospisu na stałe.
Wybrane produkty możesz również wpisać do planera, który motywuje wiele osób do realizacji naszego miesięcznego wyzwania dla umysłu na emeryturze.
Zapraszam do podzielenia się wybranymi produktami na stronie naszej społeczności na Facebooku.
Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 11: Odżywianie dla mózgu, publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.