fbpx

Sprawny umysł na lata

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #12: Mandale

by Piotr Łącki
Pół godziny dla umysłu: Mandale

Pół godziny dla umysłu: MANDALE to dwunasty zestaw ćwiczeń, który pomaga utrzymać sprawność umysłową w wieku 60+. Tym razem udamy się na Daleki Wschód i będziecie mogli wypełnić kolorem aż 10 motywów artystycznych.

Pół godziny dla umysłu w wieku 60+ #12: Mandale

Pół godziny dla umysłu – co to za cykl?

Mózg, aby odpowiednio funkcjonować, potrzebuje wyzwań. Pół godziny dla umysłu dziennie. Tyle czasu wystarczy, żeby “dać się spocić” naszemu mózgowi. 

Wielu negatywnym procesom osłabiania się z wiekiem naszego umysłu jesteśmy w stanie przeciwdziałać, ale tylko wtedy, gdy będziemy stawiali nowe wyzwania przez naszym umysłem. Regularne ćwiczenia umysłowe warto wprowadzić po przejściu na emeryturę.

Zapraszam na zestaw ćwiczeń do pobrania i samodzielnego wypełnienia. Zadania są tak przygotowane, żeby ich wypełnienie nie zajęło dłużej niż 30 minut. Jestem pewny, że każdy jest w stanie wygospodarować tyle czasu w ciągu dnia. 

Wszystkie zadania, łamigłówki i ćwiczenia, które pojawią się w ramach niniejszego cyklu, będą bezpłatnie dostępne do pobrania tutaj. Raz w miesiącu na stronie pojawiają się nowe ćwiczenia. 

Więcej zadań umysłowych znajdziesz w trzech publikacjach – “100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+”“Mózg w podróży na krańce Ziemi”, „Trening umysłu na emeryturze”.

Najnowsze informacje o kolejnych artykułach na stronie psychologdlaseniora.pl znajdziesz na Facebooku. Polub i bądź na bieżąco!

10 zadań umysłowych dla dorosłych

 

Pół godziny dla umysłu – co robiliśmy do tej pory?

Poniżej znajdziesz podsumowanie dotychczasowych ćwiczeń, które pojawiły się na stronie w ramach cyklu “Pół godziny dla umysłu”:

Zestaw #1: ĆWICZENIA JĘZYKOWE 
Zestaw #2: PAMIĘĆ
Zestaw #3: WIELKANOC
Zestaw #4: SPORT
Zestaw #5: KONCENTRACJA
Zestaw #6: ELASTYCZNOŚĆ MYŚLENIA
Zestaw #7: PODRÓŻE
Zestaw #8: ZADANIA MATEMATYCZNE
Zestaw #9: UWAGA
Zestaw #10: BOŻE NARODZENIE
Zestaw #11: WYKREŚLANKI
Miesięczne wyzwanie dla umysłu: LABIRYNTY

Utrzymanie sprawności umysłowej na emeryturze

Czas z wnukami

Pół godziny dla umysłu na emeryturze: MANDALE

Mandala jest ważnym elementem tradycji buddyjskiej. Jest uważana za rodzaj medytacji. W krajach zachodnich coraz popularniejsze są mandale dla dorosłych do kolorowania – terapeuci podkreślają ich znaczenie relaksacyjne.

Zestaw ćwiczeń możesz pobrać, KLIKAJĄC W TEN LINK lub w poniższy obrazek.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment

Skip to content