fbpx

Sprawny umysł na lata

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze

by Piotr Łącki
Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze

Codzienne ćwiczenia, inspirujące artykuły, wideotreningi oraz ciekawi goście. Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze czeka na Ciebie!

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze (#WDU2021) – na czym polega?

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do samodzielnego wypełnienia zadań i wykonania ćwiczeń. Jeśli sprawniej pracuje Ci się rano, możesz zająć się wyzwaniem następnego dnia. Jednak najlepiej by było, byś je wykonał, zanim ukaże się kolejne ćwiczenie. 

Chętni mogą podzielić się odpowiedzią na stronie naszej społeczności na Facebooku. W naszej grupie jest już niemal 11 000 osób! 

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! 🙂 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! 🙂 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutaj. Zacznij od pierwszego dnia. 

Do udziału w wyzwaniu zaproś wszystkich znajomych i rodzinę po 60-ce. Każdemu przyda się nieco intelektualnego wysiłku. Najłatwiej po prostu skopiować link tego artykułu i rozesłać! 🙂 

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze

 

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze – dlaczego warto wziąć w nim udział? 

Umysł, aby optymalnie funkcjonował, potrzebuje nowych wyzwań. Po przejściu na emeryturę zmienia nam się rytm życia i w wielu przypadkach spada ilość wyzwań dla naszego umysłu. 

Już Leonardo da Vinci pisał, że „umysł psuje się bez ćwiczenia”. Celem cyklu jest dostarczenie nowych bodźców mózgowi, by utrzymać bądź poprawić naszą formę umysłową. 

Wielu negatywnym procesom osłabiania się naszego umysłu z wiekiem jesteśmy w stanie przeciwdziałać, ale tylko wtedy, gdy będziemy stawiali nowe wyzwania przed nim.

Najlepiej zacząć zaraz po 60-ce. To właśnie moment, gdy wszystko dobrze funkcjonuje i jest to najlepszy czas na budowanie zasobów, do których będziemy mogli odwołać się w późniejszym etapie życia. Lepiej mechanizm oliwić zawczasu.

Umysł psuje się bez ćwiczenia

Czas z wnukami

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze – zapisz się na newsletter!

Dzięki newsletterowi otrzymasz przypomnienie o nowych ćwiczeniach. Po zakończeniu wyzwania co jakiś czas będę wysłał informację o nowych artykułach, treningach i polecanych książkach.

Zapisy na newsletter ruszą w najbliższy weekend!

WAŻNE!

Po zapisaniu się, musisz potwierdzić adres e-mail, klikając przycisk w wiadomości, którą dostaniesz. Inaczej Twój adres nie zostanie zapisany!

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze – pobierz planer!

Specjalnie dla Was przygotowałem motywujący planer do druku. Możecie w nim zaznaczać zrealizowane zadania i motywować się osiągniętymi postępami! 

Aby pobrać planer, kliknij tutaj albo w poniższy obrazek. 

Miesięczne wyzwanie dla umysłu na emeryturze

Chcesz być na bieżąco? Polub psychologdlaseniora.pl na Facebooku

You may also like

Leave a Comment

Skip to content