fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 14: Ile kroków wykonujesz dziennie?

by Piotr Łącki

Kończąc drugi tydzień naszego wyzwania, zajmiemy się aktywnością fizyczną. W ramach dzisiejszego zadania spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, ile chodzisz dziennie. Zapraszam!

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Zapraszam do podjęcia pełnego wyzwania, czyli rozwiązywania zadań każdego dnia. Ciekawy jestem, ile osób wytrwa do końca miesiąca! ? 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #wyzwaniedlaumyslu #wdu2021 @Piotr Łącki – psychologdlaseniora.pl – dzięki temu je zobaczę i będę mógł udostępniać, żeby zmotywować innych! ? 

Jeśli trafiłaś/trafiłeś tu później, nic straconego. Po prostu wypełniaj po jednym zadaniu każdego dnia. Wszystkie zadania znajdziesz tutajZacznij od pierwszego dnia. 

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 14:

Ile kroków wykonujesz dziennie?

Wielokrotnie już pisałem o tym, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Badania osób w wieku 60+ pokazują, że regularne chodzenie sprzyja utrzymaniu formy fizycznej, zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób oraz poprawia możliwości naszego umysłu. 

Zapraszam Cię do wyzwania ruchowego. Przez 24 godziny po przeczytaniu tego artykułu chciałbym, abyś mierzył/mierzyła swoją aktywność ruchową. Większość telefonów obecnie posiada aplikację, która mierzy ilość pokonanych kroków. 

Jeśli takiej nie posiadasz, poszukaj darmowej aplikacji na swój telefon z Androidem bądź iPhone

Uzyskanym wynikiem podziel się na stronie naszej społeczności na Facebooku. Wyniki będę zbierał przez tydzień (więc można podjąć to wyzwanie innego dnia). Później podsumuję i opublikuję zbiorcze wyniki naszej grupy. 🙂 

Dla pełnej transparentności poniżej znajdziecie moje „osiągi” z ostatniego czasu. W 2020 roku było to 11 234 kroków dziennie. W 2021 roku (do 3.02) było to średnio 9909 kroków dziennie.  

Ile kroków wykonujesz dziennie?

Czas z wnukami

Newsletter

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 14: Ile kroków wykonujesz dziennie? Publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You may also like

Leave a Comment

Skip to content