fbpx

Sprawny umysł na lata

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 5: Czy jesteś statystycznym Polakiem?

by Piotr Łącki
Czy jesteś statystycznym polakiem

W piątym dniu wyzwania sprawdzimy, czy jesteście statystyczną/statystycznym Polką/Polakiem; poznacie nasze rekomendacje książkowe oraz dowiecie się, jak czytanie może poprawić jakość snu. Zapraszam!

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze

W lutym codziennie o 18.00 na stronie i Facebooku będzie czekało na Was zadanie. Oprócz różnorodnymi ćwiczeniami umysłowymi, zajmiemy się także m.in. ruchem, odżywianiem, przestrzenią wokół siebie. 

Chcesz wiedzieć na czym polega wyzwanie? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział? Zajrzyj do tego artykułu!

Pobierz motywujący planer, klikając tutaj.

Wszystkie ćwiczenia, zadania i inspiracje opublikowane w ramach wyzwania znajdziesz tutaj.

miesięczne wyzwanie dla umyslu

 

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 5:

Czy jesteś statystycznym Polakiem?

W 2019 roku zaledwie 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki, zaś mniej niż 10% przeczytało 7 książek lub więcej. Czy jesteś statystyczną/statystycznym Polką/Polakiem? Zapraszam do krótkiej ankiety!

Czas z wnukami

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 5: Czytanie a lepszy sen

Eksperci są zgodni – godzinę przed snem najlepiej jest odłożyć wszelkie urządzenia elektroniczne. Emitowane przez nie niebieskie światło zaburza wydzielanie melatoniny, hormonu ułatwiającego zasypianie i regenerację. 

Wielu specjalistów radzi wręcz, by nie zabierać ze sobą do sypialni telefonów, tabletów i przenośnych komputerów. Ten czas warto poświęcić na dobrą lekturę i na tym właśnie polega Twoje dzisiejsze wyzwanie. 

Z pewnością masz w domu książki, które od jakiegoś czasu chciałaś/chciałeś przeczytać albo takie, które od dłuższego czasu kurzą się na Twojej półce. Dziś przed snem zamiast oglądać telewizję albo surfować w Internecie po prostu oddaj się lekturze.

Dajcie znać na stronie naszej społeczności, co zamierzacie czytać! 🙂 

Newsletter

Jeśli szukasz czytelniczych inspiracji, zajrzyj do tych artykułów:

BIBLIOTEKA DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA #1: INSPIRUJĄCE KSIĄŻKI DO PRZECZYTANIA W 2020 ROKU

BIBLIOTEKA DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA #2: UBOGACAJĄCE KSIĄŻKI NA WIOSNĘ I LATO

BIBLIOTEKA DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA #3: ODKRYWAJĄC ODLEGŁE LĄDY

Wyzwanie dla umysłu na emeryturze – DZIEŃ 5: Czy jesteś statystycznym Polakiem? Publikacja: luty 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone

You may also like

Leave a Comment

Skip to content